România – Georgia 1-2 | “A devenit o obişnuinţă să pierdem!” Reacţia lui Mirel Rădoi, după încă o înfrângere ruşinoasă: “Lumea se gândeşte câte goluri vom lua cu Anglia!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 3 iunie 2021, 0:22 / Actualizat: 3 iunie 2021, 1:41

Comentarii
România – Georgia 1-2 | A devenit o obişnuinţă să pierdem! Reacţia lui Mirel Rădoi, după încă o înfrângere ruşinoasă: Lumea se gândeşte câte goluri vom lua cu Anglia!

Mirel Rădoi a răbufnit după meciul cu Georgia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

“Se pare că a devenit o obișnuință să pierdem”, a spus Mirel Rădoi, după România – Georgia 1-2. Echipa naţională a României să piardă. Rădoi a pierdut 6 meciuri din cele 12 pe banca naţionalei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România a pierdut încă o partidă în mandatul lui Mirel Rădoi. Selecţionerul a avut un discurs sincer după România – Georgia 1-2.

Se pare că a devenit o obișnuință să pierdem. Jucătorii au vrut, dar sunt unele momente în care trebuie să înțelegem că, dacă ajungem în careu și producem unele oportunități, nu putem să pierdem meciul și să rămânem cu un singur gol marcat.

Aveam nevoie de victorie pentru a avea moral înaintea meciului cu Anglia. Totuși, rămân la părerea că nu meritam să pierdem. Am fost neinspirați, le-am dat spații, iar jucătorii de viteză ai georgienilor ne-au surprins. Mă deranjează foarte tare că tratăm cu ușurință unele faze de atac. În momentul în care va reuși să înscrie, atunci va crește și valoarea jucătorilor”, a spus Mirel Rădoi la Pro X.

Mirel Rădoi, după România – Georgia 1-2: “Eu vreau să marchez cu un gol mai mult decât adversarul

Mirel Rădoi spune că nu se va abate de la tactica sa ofensivă, chiar dacă rezultatele întârzie să vină la echipa naţională.

Reclamă
Reclamă

Eu vreau să marchez cu un gol mai mult decât adversarul. Dacă nu, probabil că va veni altcineva care va avea altă statistică. Eu asta mi-am propus în acest schimb de generații. Nu e o ironie. La câte turnee finale am fost în ultima vreme? Se știa de când am venit că naționala va încerca să joace ofensiv. Nu vom ceda!

După înfrângerile cu Armenia și Georgia, toată lumea se gândește acum câte goluri vom lua cu Anglia. Va trebui să îmbunătățim unele aspecte”, a mai spus Rădoi.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

A fost avantajată Argentina de arbitraj în meciul cu Egipt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:50

Pare incredibil, dar e adevărat! Au apărut datele: cât timp merge Leo Messi în timpul meciurilor

11:27

Rapid, în negocieri pentru transferul lui Alexandru Dobre. În ce campionat e dorit jucătorul

11:19

Barcelona face împrumut bancar de 210.000.000 de euro pentru 3 transferuri de top

11:04

EXCLUSIVGică Craioveanu știe ce i-a lipsit Marocului, în sfertul pierdut clar cu Franța la Mondial: „Așa s-a întâmplat”

10:57

Universitatea Craiova, ca Dinamo! Jucătorul transferat recent e aproape de plecare

10:46

Cristi Chivu a pus mâna pe telefon pentru un transfer record! Aduce un jucător de la echipa lui Darius Olaru

1 A făcut saună şi s-a aruncat în lac. Ce a văzut familia după ce “l-a căutat pe camere” pe Gabi Mureşan. Noi detalii 2 De ce a murit Gabi Mureşan. Cauza decesului: a fost găsit într-un lac! 3 Brazilianul de număr 10 pe care Universitatea Craiova vrea să-l transfere! Cine este Natan 4 Bombă în Liga 1: Nicolae Stanciu a vorbit cu Gigi Becali și e gata să revină la FCSB! Ultimul impediment din calea mutării 5 NEWS ALERTGabi Mureşan a murit la doar 44 de ani! Eveniment tragic pentru fostul jucător emblematic de la CFR Cluj 6 Fotbalistul de la FCSB pe care Cosmin Olăroiu a pus ochii: “Are calități formidabile”
Citește și