Închide meniul

Mirel Rădoi îl aşteaptă pe Camora la naţională. Răspuns vehement la adresa celor care nu îşi doresc naturalizarea jucătorilor străini

Iulian Focșăneanu Publicat: 3 septembrie 2020, 16:15

Mirel Rădoi îl aşteaptă pe Camora la naţională. Răspuns vehement la adresa celor care nu îşi doresc naturalizarea jucătorilor străini

Mario Camora poate fi convocat la naţionala României

Camora a ajuns încă din 2011 la campioana României. A cucerit patru titluri în Liga 1, o Cupă şi o Supercupă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mario Camora poate îmbrăca tricoul României

Mirel Rădoi i-a răspuns şi lui Ciprian Marica, cel care a criticat posibila naturalizare a lui Camora. 

"E posibil să-l vedem pe Camora, în următoarele meciuri, făcând parte din lotul nostru. Aşa cum am spus înainte, din păcate situaţia lor nu era foarte clară şi nu am vrut să riscăm din niciun punct de vedere.

Nu aş vrea să comentez declaraţia unui fost coleg sau prieten pentru că în momentul de faţă poate vorbi numai din punct de vedere administrativ şi nu tehnic", a reacţionat Mirel Rădoi înaintea meciului cu Irlanda de Nord. 

Căpitanul României, Vlad Chiricheş, este convins că Mirel Rădoi trebuie să ia în calcul toţi jucătorii care pot fi convocaţi.

Reclamă
Reclamă

"Eu nu ştiu, nu cred că e treaba mea să susţin ce convocări va face selecţionerul. Cred că el trebuie să aleagă cei mai buni jucători, cei mai în formă. E de datoria lui să aleagă ce crede că e bine pentru echipa naţională", a declarat Vlad Chiricheş.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
12:13

F1 2025 Spanish Grand Prix: O radiografie completă a lui Cătălin-Cedric Ghigea despre un weekend definitoriu

11:59

Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului

11:27

Centrul Naţional de Tenis va purta numele Simonei Halep. Federaţia a făcut anunţul, la 4 luni după retragerea româncei

11:15

“Nu vom uita niciodată ce au făcut Neymar, Messi şi Mbappe”. Nasser al-Khelaifi le-a mulţumit foştilor jucători de la PSG

10:56

Alexandru Musi s-a înţeles cu Dinamo. Dennis Politic, tot mai aproape de transferul la FCSB

10:35

Liviu Ciobotariu, gata să o preia pe Petrolul. Acord total cu “lupii galbeni”

1 “Sunt prieten cu Gigi Becali!” Patronul de la Metaloglobus, revoltat după promovare: “Taxele mele se duc la Steaua” 2 EXCLUSIVCând revine Ianis Hagi! Se recuperează la Mogoşoaia alături de naţionala României 3 Florin Pîrvu, după ce Voluntari a ratat Liga 1: “Nu-l felicit în niciun caz pe Adrian Mihalcea” 4 Max a dat chix la final! Concluzia lui Adrian Georgescu, după Marele Premiu al Spaniei 5 Unirea Slobozia rămâne în Liga 1! Echipa lui Adrian Mihalcea a învins Voluntari la loviturile de departajare! 6 Plecări pe bandă rulantă de la Universitatea Craiova! Mirel Rădoi a renunţat la doi jucători în două ore
Citește și