Mirel Rădoi, lovit din toate părțile. ”Bombardierul” Generației de Aur îl atacă pe selecționer: ”Este vinovat! A greșit, mi s-a părut prea mult”

Antena Sport Publicat: 11 octombrie 2020, 6:10

Comentarii
Mirel Rădoi, lovit din toate părțile. ”Bombardierul” Generației de Aur îl atacă pe selecționer: ”Este vinovat! A greșit, mi s-a părut prea mult”

Mirel Rădoi este selecționerul României

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Răducioiu e convins că Rădoi a greșit echipa în meciul cu Islanda. Mai mult, Răducioiu spune că și decizia de a face 3 schimbări la pauză a fost una eronată. În partida cu Islanda, Rădoi a înlocuit tot atacul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florin Răducioiu, despre Mirel Rădoi: "Este în mare parte vinovat"

"Nu a convins acest prim «11» pe care l-a ales Rădoi cu Islanda, cred că vor fi schimbări cu Norvegia. Cine va intra, va trebui să aibă o cu totul altă atitudine în joc. Atitudinea nu mi-a plăcut deloc în Islanda. Era un meci foarte important, esenţial pentru a ne da speranţe de a ne califica. Mă aşteptam mai mult de la Stanciu, de la Maxim, jucători care trebuie să tragă echipa după ei prin tehnica lor şi prin acţiunile lor individuale.

Se vorbeşte de un lider, nu îl avem. Liderul nu l-am găsit, nu există. Eu zic că liderii se nasc. Noi am avut lideri în echipă, am avut foarte mulţi în generaţia mea. I-am avut pe Gică Popescu, pe Gică Hagi, apoi generaţia lui Chivu, Mutu. 

Cât de vinovat este Mirel pentru situaţia actuală? Bineînţeles că întotdeauna antrenorul este de vină pentru o necalificare, este în mare parte vinovat pentru echipa pe care a făcut-o. E uşor acum să îl criticăm, dar el însuşi a declarat că e vinovat. A greşit cu siguranţă în alcătuirea echipei, a greşit şi în acea schimbare cu 3 atacanţi. Mi s-a părut prea mult”, a spus Răducioiu la Telekomsport.

 

Reclamă
Reclamă

 

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:06

VIDEOCristiano Ronaldo, maestru de ceremonii după ce a câștigat titlul cu Al-Nassr! Portughezul a făcut spectacol cu fanii

23:45 21 mai

Danemarca – Slovacia 1-5. Canada – Norvegia 6-5, după prelungiri! Spectacol total la Mondialul de hochei

23:45 21 mai

Anunţul făcut de Gigi Becali în privinţa lui Marius Baciu: “Aşa a fost şi la Edi Iordănescu”

23:23 21 mai

VIDEOCristiano Ronaldo, în lacrimi la meciul care l-a făcut campion în Arabia Saudită! Imagini emoţionante cu superstarul

23:13 21 mai

Ce a apărut pe contul lui Ronaldo după ce superstarul portughez a câştigat primul titlu în Arabia Saudită!

22:57 21 mai

Cristiano Ronaldo, campion în Arabia Saudită! Al-Nassr, primul titlu după o pauză de 7 ani

1 UPDATETuchel, decizii “bombă” în privinţa lotului pentru Mondial! Vedetele care sunt OUT: “Am fost şocat şi devastat” 2 Octavian Popescu, ironie la adresa lui Gică Hagi? Fotografia publicată de fotbalistul FCSB-ului 3 Sud-africanii au reacţionat după ce Siyabonga Ngezana a semnat! 4 “Un meci nebun” Prima reacţie a lui Jaqueline Cristian după ce a reuşit o performanţă unică în carieră! 5 Mihai Stoica anunţă două transferuri la FCSB: “Pe unul îl ştie şi Gigi” 6 Concurență pentru Daniel Pancu la Rapid! Numele surpriză aflat pe lista lui Dan Șucu
Citește și