Cei doi n-au apucat să debuteze încă, din cauza pandemiei de coronavirus. În toamnă, naționalele vor juca primele meciuri sub comanda lor.
"Dacă s-a mers pe linia asta eu zic că e bine, în continuare, Amândoi nu au experinţa necesară pentru nivelul ăsta. Mă gândesc la Mirel Rădoi, însă Mirel am mare încredere în el pentru că a preluat echipa naţională de tineret, nu a schimbat mare lucru şi bine a făcut, şi a ajuns cu echipa naţională de tineret acolo unde ştim cu toţii că a ajuns. Deci are calitate de antrenor", a spus Pițurcă pentru Telekom Sport.
Victor Pițurcă: "Lui Mutu i se potrivește ca o mănușă lotul de tineret"
Adrian Mutu se află în fața celei mai importante experiențe din cariera de antrenor. Victor Pițurcă are toată încrederea în fostul atacant.
"Mutu, părerea mea, i se potriveşte ca o mănuşă lotul de tineret, pentru că este un băiat inteligent. Acum deja a căpătat o experienţă, s-a lovit şi el de anumite lucruri şi cred că poate face lucruri bune. Acum depinde numai şi numai de ei, ştiu că nu este simplu, nu este uşor, din contra, e foarte greu, dar asta e viaţa", a declarat Pițurcă pentru sursa citată.
- Victor Pițurcă i-a analizat pe Mirel Rădoi și Adi Mutu
- Rădoi este selecționerul României
- Mutu a preluat banca naționalei de tineret
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- “Putem să batem Bosnia?” Răspunsul lui Marius Niculae înaintea meciului crucial al naţionalei
- Israelienii nu și-au luat gândul de la Lisav Eissat! Cum vor să îl deturneze pe fundașul României
- Condiția pusă de englezi pentru ca Radu Drăgușin să evolueze în Bosnia – România. De ce trebuie să țină cont Mircea Lucescu
- Reacţia lui Marius Niculae după ce Dennis Man a reuşit o “dublă” pentru PSV: “Poate să dea tonul cu Bosnia”
- FRF a anunţat stranierii pentru naționalele U21 și U20
































