Închide meniul

Naționala care vrea să îl fure pe Enes Sali! L-au contactat pe tatăl jucătorului. Decizia luată de acesta

Antena Sport Publicat: 9 noiembrie 2021, 9:34

Comentarii
Naționala care vrea să îl fure pe Enes Sali! L-au contactat pe tatăl jucătorului. Decizia luată de acesta

Hepta

Conform gsp.ro, selecționerii Canadei și Canadei U23 au insistat pentru Enes Sali, iar tatăl jucătorului a fost contactat și a purtat discuții cu Mauro Biello (selecționer Canada U23).

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Enes Sali, dorit de canadieni

Tatăl lui Enes Sali a luat decizia imediat după ce Mirel Rădoi l-a chemat la naționala mare pe jucătorul Farului. El este în lot pentru dubla decisivă cu Islanda și Liechtenstein și va rămâne fotbalistul României.

Totuși, pentru ca Enes Sali să rămână jucătorul nostru, el va trebui să adune trei meciuri la naționala mare, până când va împlini 21 de ani.

Puştiul Enes Sali a primit „botezul” echipei naţionale!

Enes Sali a vorbit despre primele impresii din cantonamentul naţionalei, dar şi despre jucătorul cu care şi-ar dori să stea în cameră în această perioadă. „Am puţine emoţii, dar nu cred că mă afectează şi sper să joc cât mai mult. Este o onoare să fiu aici. Sunt foarte fericit pentru această convocare.

Mă simt foarte bine. Am vorbit cu băieţii. M-au felicitat pentru această convocare. Cred că o să mă descurc. Îmi plac Răzvan Marin Stanciu Ianis. Mi-ar plăcea să stau cu Ianis în cameră”, a spus Enes Sali, într-un interviu pentru FRF TV.

Reclamă
Reclamă

Cristi Manea, alături de Enes Sali

Lângă Enes Sali a stat Cristi Manea, fundaşul CFR-ului, chiar cel care este în acest moment cel mai tânăr jucător care a evoluat vreodată la echipa naţională. Fundaşul CFR-ului şi-ar dori ca Enes Sali să-i calce pe urme.

„Pentru mine experienţa de la debut a fost una dintre cele mai frumoase pentru că nu mă gândeam ca la o vârstă atât de fragedă să deputez la echipa naţională mare. A fost o onoare pentru mine că m-am schimmbat cu jucători foarte importanţă din fotbalul românesc. M-aş bucura foarte mult ca Enes să îmi ia locul pentru că avem nevoie de jucători tineri.

Prima mea zi în cantonament a fost una emoţionantă. Jucasem doar câteva meciuri în Liga I la Viitorul. Am făcut pasul direct la echipa mare, cu jucători importanţi, veniţi din campionate mari ale Europei. Am avut destul de multe emoţii. Ţin minte că Ciprian Marica m-a luat cu el în cameră prima dată. Mi-a dat încredere. Nu m-am simţit că sunt mai mic decât ei sau inferior”, a spus Manea, conform sursei citate.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:39 10 nov.
Jannik Sinner, victorie la pas la Turneul Campionilor. Adversarul italianului a avut probleme medicale
23:31 10 nov.
Roberto Mancini, destinaţie surpriză. Cu ce echipă a bătut palma
23:11 10 nov.
Laurenţiu Reghecampf, tun de 500.000 de euro! Ce club este obligat de FIFA să-i dea banii
22:43 10 nov.
Mihai Stoica anunță amenzi record la FCSB, după eliminarea lui Daniel Bîrligea: „Vor fi unice”
22:27 10 nov.
Mihai Neşu, reacţie surpriză în conflictul “Steaua – FCSB”: “E echipa mea, care mi-a rămas în suflet”
21:59 10 nov.
Veste şoc pentru echipa la care joacă Denis Drăguş. Preşedintele clubului, arestat pentru meciuri trucate
1 Tragedie în fotbalul românesc. Fotbalist mort în accident, în timp ce mergea la stadion 2 EXCLUSIVBombă la Universitatea Craiova. Mirel Rădoi şi-a făcut bagajele şi a plecat de la echipă 3 UPDATEMihai Rotaru îi caută înlocuitor lui Mirel Rădoi. Noul nume apărut pe lista patronului din Bănie 4 Daniel Bîrligea nu a plecat cu autocarul FCSB-ului! Ce s-a întâmplat cu atacantul, după ce a fost făcut praf de Gigi Becali 5 Elias Charalambous şi Mihai Pintilii “şi-au dat demisia”. Anunţul lui Gigi Becali după Hermannstadt – FCSB 3-3 6 Presa din Italia a reacționat imediat, după ce Cristi Chivu a dus-o pe Inter pe primul loc: „Arată solid”
Citește și