Închide meniul
Foto

Naţionala României a ajuns în Israel. Răzvan Burleanu ţine aproape de Edi Iordănescu. Tricolorii, testaţi pentru Covid-19 chiar pe aeroport. Selecţionerul are mari bătăi de cap

Iulian Focșăneanu Publicat: 27 martie 2022, 23:55

Comentarii

Naţionala României a ajuns în Israel, acolo unde va disputa marţi un meci amical. Va fi a doua partidă test în care Edi Iordănescu va sta pe banca tricolorilor, după eşecul suferit în Ghencea, cu Grecia, scor 0-1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Selecţionerul reprezentativei noastre are probleme neaşteptate la început de mandat. A pierdut jucători importanţi chiar în cantonament şi a făcut deplasarea cu un lot decimat. Răzvan Marin, Alexandru Mitriță, Deian Sorescu și Florin Tănase au fost testaţi pozitiv cu Covid-19 şi au fost lăsaţi acasă. Claudiu Petrila (CFR Cluj), care se afla în cantonamentul României U21 de la Buftea, și Darius Olaru (FCSB) au fost convocaţi de urgenţă.

Edi Iordănescu şi jucătorii naţionalei României au ajuns în Israel

După aproape 4 ore de la decolarea de pe aeroportul Henri Coandă, contabilizând zborul de 2h30’, testarea COVID la sosirea la Tel Aviv plus drumul cu autocarul, tricolorii au ajuns la hotelul care îi va găzdui până marţi, ziua amicalului cu Israel.

Mâine, la stadionul Netanya, vor avea loc conferinţa de presă şi antrenamentul oficial dinaintea jocului. Rămâi alături de noi!”, este mesajul de pe site-ul frf.ro.

Alexandru Maxim, care era într-o formă extraordinară, a părăsit şi el lotul României din cauza unei viroze respiratorii. Un alt titular din disputa cu Grecia, Mario Camora, a acuzat probleme medicale şi s-a întors la echipa de club.

Reclamă
Reclamă

Răzvan Burleanu a ţinut să arate că îl susţine pe Edi Iordănescu şi a făcut deplasarea în Israel. Preşedintele FRF s-a cazat în acelaşi hotel cu componenţii primei reprezentative.

Meciul amical România – Israel se va disputa pe stadionul din Netanya şi este programat marţi, de la ora 20.45. Va putea fi urmărit în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Meciurile României se văd la Antena 1

Antena 1 este noua destinaţie pentru meciurile României din următorii 6 ani! Spectacolul va începe în luna iunie, atunci când tricolorii debutează în Nations League.

Reclamă

Antena 1 și platforma Antena Play vor difuza 40 din următoarele 60 de meciuri ale tricolorilor începând cu iunie 2022 până în 2028. Este pentru prima dată când o televiziune privată din România a semnat un parteneriat atât de lung cu UEFA pentru meciurile României.

4 iunie 2022: Muntenegru – România (21:45)
7 iunie 2022: Bosnia și Herțegovina – România (21:45)
11 iunie 2022: România – Finlanda (21:45)
14 iunie 2022: România – Muntenegru (21:45)
23 septembrie 2022: Finlanda – România(21:45)
26 septembrie 2022: România – Bosnia și Herțegovina (21:45)

Cele mai tari meciuri ale naționalei României vor fi în direct pe Antena 1. Edi Iordănescu are ca obiectiv clasarea pe unul dintre primele două locuri în grupă și calificarea selecționatei noastre la EURO 2024.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Poate lua Dinamo titlul în Liga 1 în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:40 26 dec.
EXCLUSIVProblemele lui Louis Munteanu, identificate: “L-a afectat foarte mult”. Ce campionat i se potrivește
23:27 26 dec.
VideoJurnal Antena Sport | Campionii sunt la modă
23:09 26 dec.
VideoJurnal Antena Sport | Amintirile sportivilor din copilărie
22:45 26 dec.
VIDEO“A fost ridicol!” Scandal făcut de selecționerul lui Siyabonga Ngezana, după 0-1 cu Egipt: “Salah mi-a spus”
22:09 26 dec.
Pep Guardiola și-a scos pălăria în fața jucătorilor lui Manchester City: “Avem un standard la club”
21:52 26 dec.
VideoJurnal Antena Sport | Se face MMA și de Crăciun
1 EXCLUSIVGică Craioveanu a dat verdictul despre transferul uriaş pregătit de Universitatea Craiova 2 Gigi Becali, veste de ultim moment despre transferul lui Louis Munteanu, după imaginile cu atacantul în tricoul FCSB-ului 3 „Lipsit de creier”. Neluțu Varga a răbufnit după ce l-a văzut pe Louis Munteanu în tricoul FCSB-ului. Anunț despre transfer 4 EXCLUSIVIuliu Mureşan, după ce Louis Munteanu s-a îmbrăcat în tricoul FCSB: “Sigur nu va ajunge acolo. S-a încheiat” 5 Louis Munteanu, sancționat după ce s-a pozat în tricoul FCSB-ului! Decizia luată de CFR Cluj 6 Pe ce loc s-a clasat Istvan Kovacs în topul celor mai buni arbitri din lume în 2025: „Cel mai bun sezon din carieră”
Citește și