News Alert | Silviu Lung jr. s-a retras de la echipa naţională. Mesajul emoţionant al portarului

Antena Sport Publicat: 28 septembrie 2020, 7:07

Comentarii
News Alert | Silviu Lung jr. s-a retras de la echipa naţională. Mesajul emoţionant al portarului

Silviu Lung jr se retrage de la echipa naţională

Chiar dacă nu a apărat de prea multe ori pentru România, Lung a fost o prezenţă constantă în lotul naţionalei, în ultimii 11 ani. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mesajul lui Silviu Lung pentru fanii naţionalei

“Dragi suporteri, coechipieri și membri ai staff-ului echipei naționale,

Am petrecut 11 ani minunați la echipa națională, am avut colegi de excepție și selecționeri care m-au prețuit, bucurându-mă de afecțiunea suporterilor noștri minunați. Am răspuns cu drag fiecărei convocări și am venit cu bucurie la lot. România a avut mereu portari de valoare, tradiție care cu siguranță va continua și în anii ce urmează.

A fost mai bine de un deceniu în care m-am bucurat de atmosfera frumoasă din sânul echipei naționale și vă mulțumesc tuturor pentru lucrurile pe care le-am învățat și pentru prietenia cu care m-ați înconjurat mereu.

Cuvintele sunt prea puține să îmi exprim recunoștința pentru fiecare dintre voi, suporteri, colegi de echipă, membrii ai staff-urilor tehnice și administrative. Am câștigat prieteni adevărați la echipa națională și în Federația Română de Fotbal, cu care mă mândresc.

Reclamă
Reclamă

Voi rămâne totdeauna cu inima aproape de cea mai frumoasă echipă din lume: ROMÂNIA!“, a scris Lung, citat de frf.ro

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:56

Tabloul semifinalelor UEFA Conference League! Un român luptă pentru câștigarea trofeului

23:45

Schimbare de look pentru Andrei Rațiu. Cum și-a făcut apariția fundașul naționalei în AEK Atena – Rayo Vallecano

23:15

LIVE SCORECelta Vigo, eliminată de Freiburg din Europa League. Umilință pentru Ionuț Radu. Alte trei meciuri se joacă ACUM

23:11

LIVE SCOREAEK Atena – Rayo Vallecano 3-1. Meci nebun în Conference League. Răzvan Marin, gol din penalty-ul comis de Raţiu

23:11

EXCLUSIV„Aș face profit la Steaua!” Ce spune impresarul care a vrut să aducă investitori străini în România, după anunțul lui Miruță

23:00

Adevăratul motiv pentru care Ladislau Boloni a refuzat naționala. Ce s-a întâmplat la negocierile cu Răzvan Burleanu

1 Dan Şucu a ales! El e antrenorul cu care atacă titlul cu Rapid în sezonul viitor 2 Ce lovitură dă Gică Hagi după preluarea naţionalei României! Anunţul făcut de Ioan Ovidiu Sabău 3 Surpriză de proporţii pregătită de Florentino Perez! Antrenorul care a câştigat trofee cu Lionel Messi, dorit de Real Madrid 4 Anunţul lui Hansi Flick după eliminarea Barcelonei din Liga Campionilor 5 Primul nume „sacrificat” din echipa Barcelonei după eliminarea din Champions League! Deco i-a comunicat decizia 6 Se pregăteşte o nouă forţă pentru Liga 1! “Nu pot accepta asta!”
Citește și