Închide meniul

Nicolae Stanciu, mesaj pentru contestatari: "Am fost o echipă! I-am felicitat pe cei despre care se spunea că nu dau totul"

Antena Sport Publicat: 7 septembrie 2020, 21:40

Nicolae Stanciu, mesaj pentru contestatari: "Am fost o echipă! I-am felicitat pe cei despre care se spunea că nu dau totul"

Nicolae Stanciu

Mijlocaşul Slaviei Praga spune că această victorie este ca o descătuşare pentru naţionala României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După 3-2 în Austria, România este pe primul loc în clasament, într-o grupă din care mai fac parte Norvegia şi Irlanda de Nord. 

"A fost o descătușare a noastră, după eșecul cu Irlanda de Nord, fiindcă așa vreau să numesc acel egal. E doar începutul lui Mister la națională, sper să nu mă hazardez, dar mai avem mult de muncă pentru a fi unde dorim. Sincer, mă așteptam să câștigăm primul meci cu Irlanda, dar nu s-a întâmplat și a fost o mare dezamăgire pentru noi.

Am jucat la victorie, asta am pregătit, nu am venit să ne apărăm în Austria. S-a văzut fiindcă am marcat în minutul 3. Era normal ca ei să reacționeze, au jucători în Bundesliga, era normal ca uneori să ne retragem. Una peste alta, am luat cele 3 puncte și suntem pe primul loc în grupă", a spus Nicolae Stanciu la Pro TV.

Nicolae Stanciu a avut un mesaj şi pentru contestatarii echipei naţionale. 

Reclamă
Reclamă

"Astăzi am arătat într-adevăr ca o echipă, i-am felicitat și pe Denis (nr. Alibec), și pe Alex (nr. Maxim), despre care se spunea că nu dau totul pentru echipă. S-a văzut că am fost o echipă”, a mai spus Stanciu. 

Austria – România 2-3! Victorie uriaşă pentru tricolori

Mirel Rădoi a susţinut cel de-al doilea meci pe banca echipei naţionale. România s-a impus în Austria cu 3-2 şi a urcat pe primul loc în clasamentul grupei 1 din Liga B, din Liga Naţiunilor. Tricolorii au acumulat 4 puncte din două meciuri.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:43

EXCLUSIVDenis Alibec sună adunarea înaintea meciului cu Austria! Obiectivul tricolorilor : “Vom da totul”

23:33

Vasile Miriuţă a găsit vinovaţii pentru retrogradarea echipei sale! Şi-a anunţat plecarea: “E greşeala lor”

23:30

Ianis Zicu nu şi-a putut stăpâni lacrimile după ce Metaloglobus a promovat: “Niciodată nu m-am bucurat aşa”

23:20

Mihai Bordeianu a izbucnit lacrimi! Fostul campion al României s-ar putea retrage: “Să ne uităm în oglindă”

22:48

Metaloglobus – Poli Iași 1-0. Echipa lui Ianis Zicu a promovat în Liga 1. Dezastru pentru moldoveni

22:15

Max Verstappen riscă să fie suspendat după ciocnirea cu George Russell, din Marele Premiu al Spaniei

1 FotoLuis Enrique, omagiu emoţionant pentru fiica lui decedată după ce a câştigat Liga Campionilor cu PSG! 2 FotoReacţia iubitei lui Istvan Kovacs după ce arbitrul român a condus de la centru finala Ligii Campionilor! 3 Charles Leclerc, replică pentru Max Verstappen! Olandezul a vrut penalizarea pilotului de la Ferrari 4 Mesajul FRF pentru Istvan Kovacs! Au reacţionat imediat după finala PSG-Inter+Gestul arbitrului din finalul meciului 5 Genoa a anunţat transferul oficial al lui Nicolae Stanciu. Mesaj superb în limba română 6 Nota pe care a primit-o Istvan Kovacs în L`Equipe! 10 pentru Doue şi Luis Enrique, după PSG – Inter 5-0
Citește și