Nicușor Stanciu, cu lacrimi în ochi după umilința din Norvegia. "Probabil fanii se gândesc că am venit să facem figurație". Mijlocașul trăiește un adevărat coșmar

Iulian Focșăneanu Publicat: 11 octombrie 2020, 18:41

Comentarii
Nicușor Stanciu, cu lacrimi în ochi după umilința din Norvegia. "Probabil fanii se gândesc că am venit să facem figurație". Mijlocașul trăiește un adevărat coșmar

Nicușor Stanciu, afectat psihic de eșecul din Norvegia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Stanciu și-a stăpânit cu greu lacrimile și a părut a fi extrem de afectat de ceea ce s-a întâmplat pe teren. Tricolorii au suferit cel mai greu eșec cu Mirel Rădoi pe bancă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nicușor Stanciu, afectat de înfrângerea suferită în Norvegia

"Este greu să vii la națională și să pierzi așa. Dar este mult mai dureros decât calificarea pierdută. Nu cred că este vorba de experiență sau că au fost mai mulți tineri sau jucători care nu au multe selecții. La națională joacă cine decide antrenorul, cine crede că e mai în formă.

Și noi, care am intrat la 4-0, trebuia să facem ceva. Din păcate nu am făcut asta de la începutul meciului și am mai pierdut un meci. Chiar nu știu la ce să mă aștept la meciul cu Austria", a transmis Stanciu la PRO X.

Jucătorul Slaviei Praga a dezvăluit că trece prin momente extrem de dificile. Pandemia de coronavirus l-a lovit din plin.

"Probabil lumea se gândește că noi venim la națională doar ca să facem figurație, dar nu e așa. Eu am o lună în cantonament, am stat în hotel la Praga pentru meciurile de Champions League. Soția este singură la Praga însărcinată, nu am văzut-o decât o zi într-o lună.

Reclamă
Reclamă

Dacă nu iubeam să vin la națională…nu veneam. Noi facem mari sacrificii pentru echipa națională, dar din păcate nu este de ajuns. În momentul acesta nu mai putem să vorbim că noi românii suntem mai tehnici decât Norvegia, decât suedezii, dacă nu arătăm mai mult ca ei", a ținut să transmită mijlocașul de 27 de ani.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:06

Ce surpriză în Gruia! CFR Cluj a anunţat noul antrenor

13:59

Denis Alibec şi-a dat acordul şi semnează. Întâlnire cu conducerea şi antrenorul clubului

13:48

Belgia – Egipt LIVE VIDEO (22:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Duel tare în Grupa G. Egipt caută prima victorie la Mondiale

13:41

Rapid, un nou transfer de la CFR Cluj! Mutare surpriză realizată de Daniel Pancu

13:24

Răzvan Lucescu pleacă de la PAOK. Anunțul din Grecia: “Sfârșitul unei ere”

13:00

Programul zilei a 5-a de la Campionatul Mondial. Ce meciuri sunt transmise în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY

1 O recunoşti? Prezenţă scandaloasă la inaugurarea bisericii de 10 milioane de euro a lui Gigi Becali 2 Revenire la FCSB. Se întoarce după trei luni! Gigi Becali a bătut palma cu el 3 VideoN-a durat mult! Noua regulă din fotbal a fost „ocolită”: tactica genială cu care a păcălit arbitrul 4 Universitatea Cluj a dat o nouă lovitură pe piața transferurilor! Jucătorul a fost prezentat oficial 5 Record absolut în Australia – Turcia! Nestory Irankunda a intrat direct în istorie 6 Cum a reușit Gigi Becali să-l fure din curtea Rapidului. A semnat cu FCSB. “Am respect pentru Pancu!”
Citește și