Închide meniul
EXCLUSIV

Noi dezvăluiri despre ruptura de la echipa națională! Mesaj pentru Mircea Lucescu: “Se dau loviţi”

Publicat: 10 aprilie 2025, 23:20 / Actualizat: 11 aprilie 2025, 7:48

Comentarii
Noi dezvăluiri despre ruptura de la echipa națională! Mesaj pentru Mircea Lucescu: Se dau loviţi

Mircea Lucescu este selecționerul echipei naționale / Profimedia

Mircea Lucescu se confruntă cu probleme uriașe la echipa națională. Ruptura de la prima reprezentativă a fost explicată de AntenaSport, iar acum au apărut noi dezvăluiri despre situația de la prima reprezentativă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Concret, jucătorii echipei naționale sunt nemulțumiți de faptul că sunt criticați, în mod public, de Mircea Lucescu. De asemenea, tricolorii nu văd „cu ochi buni” faptul că „Il Luce” dorește să aducă și alți fotbaliști la prima reprezentativă, pentru a „crea concurență”.

Ionel Ganea a făcut dezvăluiri despre ruptura de la echipa națională

Acum, fostul internațional Ionel Ganea a dezvăluit că anumiți jucători nu vor să mai accepte convocarea la echipa națională. Lovitura este una uriașă pentru Mircea Lucescu, având în vedere că prima reprezentativă luptă pentru calificarea la World Cup 2026, turneu final care va fi transmis, în exclusivitate, în Universul Antena.

“Am înțeles că la națională sunt ceva probleme. Că se vrea îndepărtarea lui Mircea Lucescu. Așa se aude? Așa am auzit eu.

Sunt câțiva jucători, din ce am înțeles eu, care nu mai vor să vină. Se dau loviți. Acum nu cunosc care sunt”, a spus Ionel Ganea, în exclusivitate pentru AntenaSport.

Reclamă
Reclamă

De asemenea, fostul internațional a vorbit și despre situația din grupa României și a transmis faptul că tricolorii au început campania de calificare cu stângul, având în vedere înfrângerea cu Bosnia.

“(n.r. despre calificarea la World Cup) Am început cu handicap mare, am pierdut cu Bosnia, pentru noi e un handicap mare“, a spus Ionel Ganea, în exclusivitate pentru AntenaSport.

Pentru echipa națională urmează duelul cu Austria. Partida de la Viena, din drumul spre World Cup 2026, va fi în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY pe 7 iunie, de la ora 21:45.

Reclamă

Mesajul lui Mihai Stoichiţă, cu două luni înainte de Austria – România

Mihai Stoichiţă a spus că îşi doreşte ca jucătorii care au fost accidentaţi să se refacă şi să fie apţi pentru marele meci cu Austria care va fi pe 7 iunie, de la 21:45, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Stoichiţă speră ca Mircea Lucescu săîi aibă la dispoziţie şi pe jucătorii care au fost accidentaţi pentru dubla cu Bosnia şi San Marino.

„Mai e până atunci, dar număr minutele pe care le joacă jucătorii noştri şi abia aştept să îşi revină cei care au fost accidentaţi, să reintre în circuit. Asta îmi doresc. Zilele vor trece şi va veni meciul„, a spus Mihai Stoichiţă.

România va disputa al treilea meci din preliminariile World Cup 2026 pe 7 iunie, la Viena. Austria este următoarea adversară a tricolorilor din această campanie de calificare. Pentru că a jucat în Nations League în luna martie, echipa lui Ralf Rangnick va debuta abia în iunie în preliminarii.

Meciul cu Austria de pe 7 iunie prezintă un interes uriaş şi pentru fanii adversarei României. Federaţia Austriacă de Fotbal a anunţat că partida contra naţionalei lui Mircea Lucescu este sold-out.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Crezi că ar trebui ca Mircea Lucescu să fie pe banca naţionalei şi la baraj?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:31
Ionuț Lupescu, tranșant după ce a văzut că România întâlnește Turcia la baraj: “Orice meci are istoria lui”
15:25
Marius Şumudică a numit jucătorii Turciei de care să ne temem: “Foarte talentaţi”
15:18
Prima reacţie a lui Mircea Lucescu după ce a aflat că România joacă împotriva Turciei la barajul pentru World Cup 2026
15:13
EXCLUSIV“E rău” Reacţia lui Gică Popescu după ce România a picat cu Turcia la baraj! Mesajul pentru tricolori
15:11
Reacția turcilor după ce au aflat că vor întâlni România la barajul de Cupa Mondială. “Tricolorul” remarcat
15:10
Cine este Turcia, adversara României din seminfinalele barajului pentru CM 2026. Întâlnim un lot cotat la 432 milioane euro
1 Afacerea în care Dan Petrescu a investit averea strânsă din fotbal. Cum a ajuns “Bursucul” la fel de bogat ca Hagi 2 Afacerea care l-a ruinat pe Cristi Chivu. Pe ce s-au dus zecile de milioane câştigate de român 3 FotoCe s-a ales de Lavinia Miloşovici. Ce dramă a trăit marea gimnastă a României, a ajuns de nerecunoscut 4 Vizită fulger a lui Cristi Chivu în România: “Multă lume nu știe…” Locul unde a fost surprins 5 BREAKING NEWSTurcia – România, la barajul pentru Cupa Mondială. Posibil duel cu Slovacia sau Kosovo în finala play-off-ului 6 Gigi Becali s-a trezit cu o sumă uriaşă de la UEFA: “Ne-a dat că suntem băieţi buni! Nu ştiam de la ce”
Citește și