Închide meniul

„Nu mai pupă!” Louis Munteanu, avertizat după ce a răbufnit pentru că nu a fost convocat la națională! Mesaj direct pentru atacant

Alex Ioniță Publicat: 16 martie 2025, 18:50

Reclamă
„Nu mai pupă! Louis Munteanu, avertizat după ce a răbufnit pentru că nu a fost convocat la națională! Mesaj direct pentru atacant

Louis Munteanu este legitimat la CFR Cluj / Profimedia

Dumitru Dragomir a venit cu un avertisment pentru Louis Munteanu. Fostul preșdinte al LPF a auzit faptul că atacantul a răbufnit după ce nu a fost convocat de Mircea Lucescu la echipa națională și a venit cu un mesaj direct pentru jucătorul de la CFR Cluj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După CFR Cluj – Dinamo 3-1, Louis Munteanu a transmis un mesaj dur, ca urmare a faptului că Mircea Lucescu nu l-a convocat la echipa națională. Selecționerul a ales să nu se bazeze pe atacant pentru „dubla” României cu Bosnia și San Marino, din preliminariile pentru World Cup, turneu final care va fi transmis, în exclusivitate, în Universul Antena.

Dumitru Dragomir l-a avertizat pe Louis Munteanu, după ce atacantul a răbufnit pentru că nu a fost convocat la națională

„Sunt supărat, este clar. Eu ce pot să fac?! Dacă nu sunt apreciat, nu am ce să fac. Trebuie să muncesc în continuare şi dacă muncesc la fel ce poate să mai facă domnul selecţioner?!”, a spus atacantul lui CFR Cluj, după meciul cu Dinamo, la digisport.ro.

În opinia lui Dumitru Dragomir, Louis Munteanu ar trebui să accepte decizia luată de selecționerul Mircea Lucescu. „Oracolul din Bălcești” este de părere că atacantul nu va mai fi convocat la echipa națională a României în cazul în care va intra într-un conflict cu „Il Luce”.

Fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal a dat astfel de înțeles că Munteanu ar rata și participarea la World Cup 2026, în situația în care România va obține „biletul” pentru turneul final care se va juca în Statele Unite, Canada și Mexic.

Reclamă
Reclamă

„Dacă așa a vrut Lucescu, foarte bine a făcut. Îl așteaptă să mai crească în valoare. E și Bîrligea, sunt și ăia vechi… Lucescu știe bine meseria asta. Louis Munteanu este un tânăr de talent.

Peste un an, doi, dacă joacă titular, va avea valoare mai mare și va juca în echipa națională, va lua și bani mai mulți poate la un contract în străinătate. Dacă se pune în contră cu Lucescu, cât e ăsta, nu mai pupă pe la echipa națională”, a spus Dumitru Dragomir, citat de prosport.ro.

Pentru tricolorii lui Mircea Lucescu, drumul spre World Cup începe la Antena 1. România – Bosnia va fi în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY pe 21 martie, de la ora 21:45.

Reclamă
  • Aici se uită românii tot anul. Vezi toate antrenamentele și cursele de Formula 1, cele mai tari meciuri din NBA și NHL, meciurile României live exclusiv din 2025. Până pe 31 Martie, ai AntenaPLAY la doar 5.99eur/lună. Prinde oferta.

Louis Munteanu a fost convocat de Daniel Pancu la naționala U21

Chiar dacă a ratat lotul naționalei mari, Louis Munteanu a fost convocat de Daniel Pancu la echipa națională U21, pentru acțiunea din luna martie. „Tricolorii mici” se vor pregăti pentru EURO U21 în 2 meciuri amicale, cu Portugalia și Țările de Jos.

Pentru reprezentativa sub 21 de ani, Louis Munteanu a adunat 15 selecții, în care a marcat de 5 ori și a oferit 3 pase decisive. În momentul de față, atacantul este cotat la suma de 2,2 milioane de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

Comentarii


Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga meciul România - Bosnia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:51 17 mart.

Mircea Lucescu a dat verdictul după FCSB-Rapid 3-3! Selecţionerul a convocat 6 jucători de la campioană pentru debutul în preliminariile World Cup 2026

0:26 17 mart.

Marius Şumudică, mesaj uluitor pentru Elias Charalambous, după FCSB – Rapid 3-3: „Am jucat pentru CFR”

0:18 17 mart.

Barcelona a marcat de 4 ori în 26 de minute, în derby-ul cu Atletico! Catalanii au fost conduși cu 0-2 și au reușit remontada

0:16 17 mart.

Daniel Bîrligea, cuvinte uriaşe după FCSB-Rapid 3-3! Revenire importantă a atacantului: „Am simţit presiune” + Obiectivul pe care şi l-a impus la naţională

0:15 17 mart.

LA Lakers – Phoenix 107-96! Fără LeBron James, Lakers a încheiat seria de patru înfrângeri

0:04 17 mart.

Atletico Madrid – Barcelona 2-4. Catalanii au revenit de la 0-2. Newcastle a câștigat Cupa Ligii Angliei. Rezultatele zilei

1 Mircea Lucescu, mesaj după ce nu l-a convocat pe Louis Munteanu la națională! A reacționat după ce atacantul a răbufnit 2 A murit Gabor Biro, dublu campion al României cu UTA! A eliminat-o din Cupa Campionilor pe Feyenoord, care era câştigătoarea en-titre a competiţiei 3 Fază controversată în FCSB – Rapid! Koljic a căzut în careu, iar Șumudică a cerut intervenția VAR! Horațiu Feșnic nu a dat penalty 4 VIDEOLando Norris a câștigat Marele Premiu al Australiei. Max Verstappen, pe locul secund. Hamilton, pe 10. Cursă nebună, cu șase piloți OUT 5 Gigi Becali nu îl iartă pe Marius Şumudică! Ce i-a transmis după FCSB-Rapid 3-3: „Nu o să mai scoată el egal” 6 FCSB – Rapid 3-3! Campioana, pe 3 în play-off după un derby nebun! Roș-albaștrii, gol și ocazii uriașe în prelungiri
Citește și