”Nu trebuie judecat!” Ionuț Lupescu sare în apărarea lui Ianis Hagi, după gestul din partida cu Macedonia de Nord. Avertisment înainte de România – Germania

Antena Sport Publicat: 27 martie 2021, 7:24

Comentarii
”Nu trebuie judecat!” Ionuț Lupescu sare în apărarea lui Ianis Hagi, după gestul din partida cu Macedonia de Nord. Avertisment înainte de România – Germania

Ionuț Lupescu

Fostul mare internațional și coleg cu tatăl lui Ianis la națională, Ionuț Lupescu e de părere că Ianis Hagi nu trebuie judecat pentru acest gest. Mai mult, ”Kaiserul” spune că presiunea numelui este una enormă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Poate s-a descătușat, fiindcă lumea tot face comparații între el și tatăl lui. Știu cum e, sunt fiu de fost internațional și îl înțeleg. Ianis trebuie văzut prin ceea ce face, nu comparat cu Gică. Și în ultimele luni a făcut lucruri foarte bune, a crescut mult. Și încă e departe de a-și fi atins potențialul maxim. Sigur, în ziua de azi, când și expunerea mediatică e mare, există și tentația asta de a fi teatral după câte un gol. Mi-aduc aminte că Sabău marca, lua repede mingea, o punea la centru și dădeam repede drumul la joc. Dar Ianis nu trebuie judecat după acest gest. Să ne bucurăm că marchează, că e decisiv”, a spus Ionuț Lupeascu pentru gsp.ro.

Avertismentul lui Ionuț Lupescu înainte de România – Germania

Ionuț Lupescu a prefațat și meciul dintre România și Germania. Bun cunoscător al fotbalului german, Lupescu e de părere că decizia lui Joachim Low să anunțe că se retrage de la națională după Campionatul European îi face pe nemți să fie și mai periculoși.

”E normal să fie un alt film, dar începem de la 0-0. Că vin fără 3-4 jucători, nu e o problemă, ei pot face două-trei naționale. Ideea e că Low, după anunțul că se retrage la finalul lui Euro, a mutat presiunea pe jucători, care vor încerca să termine cât mai bine această campanie. De aceea sunt și mai periculoși. Dar fotbaliștii lor fac față presiunii”, a mai spus Ionuț Lupescu.

Preliminarii CM 2022. România – Germania se joacă duminică, de la 21:45

România a trecut de Macedonia de Nord, scor 3-2, iar următorul joc va fi Germania, pe 28 martie, de la ora 21:45, tot pe Arena Națională. Partida va fi în format live text pe www.as.ro.

Reclamă
Reclamă
  • 25 martie: România – Macedonia de Nord 3-2 (Arena Națională)
  • 28 martie: România – Germania, ora 21:45 (Arena Națională)
  • 31 martie: Armenia – România, ora 19:00

Lotul României pentru primele meciuri din preliminariile CM 2022

PORTARI: Florin Niță, Florin Iacob, Ionuţ Radu, David Lazar;

FUNDAȘI: Vasile Mogoș, Ionuț Nedelcearu, Alin Toșca, Vlad Chiricheș, Andrei Burcă, Mario Camora, Ovidiu Popescu, Nicușor Bancu;

MIJLOCAȘI: Răzvan Marin, Alexandru Crețu, Nicolae Stanciu, Ianis Hagi, Alexandru Maxim, Erik Bicfalvi, Valentin Mihăilă, Dennis Man, Florin Tănase, Florinel Coman, Alexandru Cicâldău;

Reclamă

ATACANȚI: Claudiu Keșeru, George Pușcaș.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:01

Mihai Pintilii, întrebat dacă ar spune “da” unei reveniri la FCSB: “Poate o să-mi fie dor de nea Gigi”

9:53

Imaginea serii în Champions League! Antrenorul lui Chelsea scria bileţele la 2-8 la general. Reacţia genială a lui Garnacho

9:38

Fără cuvinte! Cum a reacționat un jucător de la Real Madrid când a aflat că Brahim Diaz a câștigat Cupa Africii

8:56

“Suntem într-o casă de nebuni!”. Reacțiile jucătorilor senegalezi după ce au pierdut la masa verde Cupa Africii

8:56

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul 2 la Miami! Reacţia savuroasă a româncei după ce şi-a aflat următoarea adversară

8:28

Tensiuni după Manchester City – Real Madrid! Antonio Rudiger, conflict cu Pep Guardiola. A fost potolit cu greu de Arbeloa

1 Au fost contestate alegerile FRF și a venit decizia TAS. Ce lovitură pentru Răzvan Burleanu 2 FCSB și Gigi Becali votează împotriva lui Răzvan Burleanu: “Trebuie să-i arăt ce înseamnă demnitate. Mergem la TAS” 3 Andrei Nicolescu, anunț important despre debutul lui George Pușcaș la Dinamo 4 Dan Petrescu a fost operat de urgenţă! Care este starea antrenorului 5 Fotbalistul de la FCSB a semnat în Liga 4 din România: “Un proiect unde se dorește performanță” 6 BREAKING NEWSDecizie uluitoare! Maroc a câştigat la masa verde Cupa Africii, după finala cu un scandal teribil cu Senegal!
Citește și