”Pare că traduce, d-aia vorbește cu greutate! Zici că ești în filme western!” Ladislau Boloni, făcut praf de Mihai Stoica: ”Vorbești de Rădoi, descoperirea ta? Ronaldo?”

Dragoș Vasile Publicat: 26 ianuarie 2022, 22:00

Comentarii
”Pare că traduce, d-aia vorbește cu greutate! Zici că ești în filme western!” Ladislau Boloni, făcut praf de Mihai Stoica: ”Vorbești de Rădoi, descoperirea ta? Ronaldo?”

Laszlo Boloni / Profimedia

Ladislau Boloni, făcut praf de Mihai Stoica

“Culmea e că duminică un jucător chiar a arătat ceva special, o evoluție specială. Eu cred că Boloni n-a văzut meciul FCSB – CFR. O declarație atât de anapoda după meciul ăsta, un meci de pus în ramă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După ce am văzut acum, cred că a făcut bine Federația. Cine e Defour? Să te lauzi că ai fost antrenorul lui Defour. Vorbești de Rădoi, descoperirea ta? Ronaldo? Când vezi un jucător fenomenal, normal că-l promovezi. Ok, a avut rezultate extraordinare, dar nu cred că era cazul ca să pierzi zeci de minute ca să vorbești despre tine că ai avut zeci de meciuri în națională, nu are nicio relevanță. 

Mihai Stoica: ”Zici că ești în filme western!

Când am bătut noi 3-0 pe Luxemburg, că nu mai țin minte?! Nu cred că știe, nu cred că a văzut un meci al echipei naționale. Iar tu să spui că n-ai văzut un jucător talentat după FCSB – CFR, înseamnă că ai avut alte preocupări. Cred că au ales bine cei de la Federație. Eu am crezut că Boloni e ăla mai vechi, nu ăsta de acum.

Tu când vorbești de recompense, zici că ești în filme western. În loc de salariu, spui recompense. În loc de slăbiciune, spui feblețe. Dacă tu vrei selecționer român, adu selecționer român care gândește în românește, nu care gândește în franceză sau maghiară. Eu, din ce am văzut, pare că traduce, d-aia vorbește cu greutate. N-o zic ca o ironie. Pur și simplu îl văd cu un delay foarte mare. Defour? Să fim serioși! Ce treabă ai cu Fellaini? A debutat în 2006 cu Steaua, nu era antrenor el la Standard Liege”, a spus Mihai Stoica, citat de telekomsport.ro.

Ladislau Boloni, răspuns pentru Răzvan Burleanu! S-a aflat de ce nu a mai ajuns selecţioner

Ladislau Boloni iese la rampă şi scoate la iveală amănunte incredibile din negocierile cu cei de la FRF şi cu Răzvan Burleanu. Deşi a negociat cu Federaţia timp de mai multe săptămâni, Boloni nu a mai ajuns la echipa naţională şi Edi Iordănescu a şi fost numit selecţioner.

Reclamă
Reclamă

„N-am semnat niciodată vreun contract fără dată de final. Prea multe clauze intermediare, obiective intermediare. Nu s-a pus problema financiară, Boloni n-a cerut sume exorbitante. 

Obiectivul meu era calificarea la EURO 2024 fără alte obiective intermediare. Puteam să fiu demis dupa 5 luni, după Liga Naţiunilor, de ce mă cauţi pe mine? Dacă mă dădeau afară după 5 luni nu voiau să dea nicio despăgubire”, a spus Boloni într-o conferinţă de presă.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește "U" Cluj să câștige titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:57

„6 înfrângeri în Liga 1 și câștigarea Cupei?” Răspunsul dat de Andrei Nicolescu. Care e obiectivul lui Dinamo

20:55

LIVE VIDEOAl Ittihad – Al Wahda e ACUM în AntenaPLAY! Tractor – Shabab Al-Ahli 0-3! Spectacol în Liga Campionilor Asiei

20:46

VideoJurnal Antena Sport | Religia box

20:44

VideoJurnal Antena Sport | Farfurie de trei puncte

20:42

VideoJurnal Antena Sport | Mondialul e de Oscar

20:39

VideoJurnal Antena Sport | Vânătoare pentru titlu

1 Atac incredibil la Chivu, după ce Inter s-a apropiat de titlu: „Supraevaluat și arogant” 2 Răsturnare de situaţie! Cristi Chivu primeşte o lovitură dură la Inter: “99% se face” 3 Decizia luată de patronul Mihai Rotaru după eșecul cu Universitatea Cluj 4 Efectul neașteptat al „masacrului electoral” din Ungaria. Ce se întâmplă cu Sepsi și Csikszereda 5 Mirel Rădoi pleacă de la FCSB la finalul sezonului! Ce a declanșat conflictul cu Gigi Becali 6 A venit răspunsul de la UEFA, după plângerea depusă de Barcelona la adresa lui Istvan Kovacs
Citește și