Rădoi a ales cu cine vrea să joace dacă trece de Islanda! Măsuri speciale luate de selecţioner pentru meciul cu nordicii

Antena Sport Publicat: 1 iulie 2020, 8:24

Comentarii
Rădoi a ales cu cine vrea să joace dacă trece de Islanda! Măsuri speciale luate de selecţioner pentru meciul cu nordicii

Mirel Rădoi şi-a ales adversara preferată dacă România va trece de Islanda

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Meciul de baraj cu Islanda se va disputa pe 8 octombrie, iar dacă trece de nordici, România ar putea juca cu Bulgaria sau Ungaria, pe 12 noiembrie, pentru a ajunge la Euro 2020, care se va disputa în 2021.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Aş prefera Ungaria pentru că se apropie ca şi stil de joc cum am vrea noi să jucăm. Eu o văd mult mai periculoasă pe Bulgaria. 

Cred că am putea avea o şansă mai mare cu Ungaria. Ar fi păcat ca România să lipsească de la un campionat găzduit de ea", a declarat Mirel Rădoi la Pro X.

Rădoi, măsuri speciale împotriva Islandei

Selecţionerul a anunţat faptul că a luat măsuri speciale împotriva Islandezilor. Rădoi a dezvăluit faptul că el şi staff-ul său au măsurat distanţele pe care aruncă mingea de la margine fundaşii laterali ai nordicilor.

"Am încercat să măsurăm loviturile de la margine. Fundaşul stânga aruncă 27 de metri, iar cel de pe dreapta 24 de metri", a mai spus Rădoi.

Reclamă
Reclamă

În altă ordine de idei, Rădoi a anunţat că va pleca de la echipa naţională după Mondialul din 2022.

Programul naţionalei României în 2020

  • 4 septembrie: Romania – Irlanda de Nord (Liga Naţiunilor)
  • 7 septembrie: Austria – Romania (Liga Naţiunilor)
  • 8 octombrie: Islanda – Romania (baraj Campionatul European)
  • 11 octombrie: Norvegia – Romania (Liga Naţiunilor)
  • 14 octombrie: Romania – Austria (Liga Naţiunilor)
  • 12 noiembrie: Bulgaria/Ungaria – România/Islanda (baraj Campionatul European)
  • 15 noiembrie: Romania – Norvegia (Liga Naţiunilor)
  • 18 noiembrie: Irlanda de Nord – Romania (Liga Naţiunilor)
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:12 19 mai

Ultimul dans pentru Neymar! Starul Braziliei a fost convocat de Carlo Ancelotti pentru Cupa Mondială

23:57

Arsenal, pas uriaș către titlu după 24 de ani! „Tunarii” au învins prin golul lui Kai Havertz

23:51

VIDEOSuedia – Cehia 3-4 și Germania – Elveția 1-6, la Campionatul Mondial de hochei. Spectacol pe gheață

23:48

Decizia radicală luată de Gigi Becali după ce Craiova a cucerit eventul! A spus şi de ce nu-l felicită pe Rotaru

23:29

Adrian Mihalcea, în lacrimi după ce şi-a retrogradat fosta echipă! Reacţia antrenorului

23:20

Gică Popescu, discurs furibund după ce Farul a picat pe loc de baraj: „Avem probleme serioase. Mi-e frică de retrogradare”

1 Scandal în Craiova Maxima după ce Universitatea a făcut eventul. “O să îți fie rușine să mai calci prin Bănie” 2 FCSB are antrenor! Surpriză uriașă a lui Gigi Becali: “L-am pus acum o oră. A semnat băiatul pe un an” 3 Primul mare jucător care pleacă de la Real Madrid, înainte de era “Jose Mourinho”. Anunţul oficial 4 Pe lângă Baiaram, un alt jucător de la Universitatea Craiova pleacă. Merge în Italia! 5 S-au stabilit ziua și ora pentru FCSB – FC Botoșani, primul baraj de Conference League. Anunțul LPF 6 Dinamo a rezolvat primul transfer al verii! Marele talent care a jucat pentru Steaua semnează
Citește și