Închide meniul

Rădoi și Maxim, pe urmele lui Alibec! Atac la Marica: ”Să lăsăm ironiile astea, pentru că nu ajută cu nimic”

Silviu Corneanu Publicat: 5 septembrie 2020, 5:29

Comentarii
Rădoi și Maxim, pe urmele lui Alibec! Atac la Marica: ”Să lăsăm ironiile astea, pentru că nu ajută cu nimic”

Mirel Rădoi, la primul meci pe banca naționalei mari

După partidă au existat voci care au criticat jocul primei reprezentative, spunând că ”este unul previzibil”, cum este cazul lui Ciprian Marica, care a primit imediat replica de la Denis Alibec: ”Să vină el să joace. Toţi îşi dau cu părerea. Eu cred că am făcut un meci bun”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Maxim și Rădoi, critici la adresa lui Marica

Părerea lui Marica a fost taxată și de selecționerul Mirel Rădoi: ”Dacă reușeam sa câștigăm, poate nu mai erau aceste remarci ironice. Probabil toată lumea vedea alt joc”, a spus acesta, completat fiind de Alexandru Maxim.

La televizor, probabil că fotbalul e mult mai simplu. Nu cred că ar trebui să ne concentrăm prea mult pe afirmaţii de genul acesta. Cred că avem nevoie ca toată lumea din jurul echipei naţioanale, atât noi, cât şi cei care doresc binele echipei naţionale.

Trebuie să vorbească pozitiv, să ajute echipa naţională, pentru că avem jucători tineri, care vin de la sub 21, care au nevoie de aceste lucruri pozitive. Să lăsăm ironiile astea, pentru că nu cred că ne ajută cu nimic”, a reacționat și Maxim la conferința de presă premergătoare meciului.

România – Irlanda de Nord s-a terminat 1-1, iar pentru tricolori urmează jocul din deplasare cu Austria, care a făcut instrucție cu Norvegia.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe cine vrei selecţionerul României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:39
Elias Charalambous a reacționat, după 1-1 cu Csikszereda: „Să promitem mai puțin și să arătăm pe teren”
23:27
“Nu mai ştiu cu cine să joc” Gigi Becali anunţă un transfer după Csikszereda – FCSB 1-1: “Asta ne trebuie”
23:16
Gigi Becali și-a „mitraliat” echipa după 1-1 cu Csikszereda: „Jucătorii în care îmi puneam baza nu mai fac nimic”
23:07
“Am pierdut un an!” Gigi Becali, la pământ după Csikszereda – FCSB 1-1: “Cum să mai ajungi în play-off?”
22:49
Probleme pentru FCSB! Juri Cisotti nu a mai putut continua şi a fost înlocuit cu Octavian Popescu
22:46
Csikszereda – FCSB 1-1. Campioana României, rezultat rușinos pe terenul nou promovatei
1 Cristi Chivu şi Igor Tudor, direct în cărţile de istorie! Nu s-a mai întâmplat asta de 51 de ani în Juventus – Inter 2 Nota primită de Cristi Chivu, după Juventus – Inter 4-3. Italienii au dat verdictul 3 FotoInterdicţia care l-a adus pe Valentin Ceauşescu la Steaua: “Nu ajungea să câştige Cupa Campionilor” 4 România şi-a aflat posibilele adversare din Nations League! “Tricolorii” sunt în urna a treia 5 Ianis Hagi a debutat la Alanyaspor. A adunat primele minute împotriva echipei lui Marius Ștefănescu 6 Antrenorul lui Alanyaspor s-a convins. Mesaj după debutul lui Ianis Hagi: “Au contribuit foarte mult”
Citește și