Rădoi, surprins de atitudinea jucătorilor de la naţionala mare! "Mă aşteptam să fie mai deschişi cu mine"

Silviu Corneanu Publicat: 3 septembrie 2020, 19:34

Comentarii
Rădoi, surprins de atitudinea jucătorilor de la naţionala mare! "Mă aşteptam să fie mai deschişi cu mine"

Jucătorii naţionalei la ultimul antrenament

Rădoi a convocat 23 de jucători pentru această acţiune, dubla cu Irlanda de Nord şi Austria. Noul selecţioner a fost surprins de atitudinea jucătorilor pe care i-a chemat la lot.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi a purtat discuţii cu fiecare jucător în parte şi susţine că aştepta mai multă sinceritate de la aceştia, în discuţiile private. Selecţionerul îi înţelege totuşi pe jucători, pentru că ar însemna să dea în foştii antrenori.

Mirel Rădoi: "E delicat şi pentru ei"

"Sincer mă așteptam, când am avut discuțiile cu jucătorii de la echipa mare, să fie mult mai deschiși, ceea ce am întâlnit și la tineret. 

Dar e clar că e delicat și pentru ei pentru că asta ar însemna că, dacă ar fi sinceri cu mine, ar putea să se lege de ceea ce a fost în urmă și s-ar crea o tensiune la lot.

Asta e scuza lor, probabil, și înțeleg. Nu vreau să-i pun într-o postură dificilă. Încerc să mă limitez la prezent. Dacă am putea să face ceva mai bine, cum li se pare tactica… ", a declarat Mirel Rădoi la conferinţa de presă.

Reclamă
Reclamă
  • România – Irlanda de Nord, vineri, 21:45, live text pe antenasport.ro
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:30 25 mart.

Turcia – România LIVE TEXT (joi, 19:00). Duel crucial pentru tricolori la barajul pentru World Cup 2026

23:24 25 mart.

Ilie Dumitrescu știe cum România o poate elimina pe Turcia în barajul de Mondial: “Trebuie să înțelegem asta”

23:14 25 mart.

Recep Tayyip Erdogan, în tribune la Turcia – România

23:05 25 mart.

Elena Rybakina a bătut-o din nou pe Jessica Pegula şi e în semifinale la Miami

23:04 25 mart.

Capul Verde poate deveni campioana mondială “neoficială”. Analiza inedită a jurnaliștilor de la Marca

22:39 25 mart.

Marius Șumudică e categoric: “N-avem nicio șansă cu Turcia!”

1 Mihai Rotaru îşi face o nouă echipă la Craiova. A început selecţia 2 „Mulțumim UEFA pentru decizie” Turcii exultă după ce au aflat cine e arbitru cu România 3 Cum arată geanta de 10.000 de euro cu care Ianis Hagi s-a prezentat la plecarea naţionalei în Turcia 4 Fotbalistul nemulțumit de selecția făcută de Mircea Lucescu. A marcat 11 goluri în acest sezon de Liga 1 5 Arda Guler, cuvinte uriaşe despre Mircea Lucescu şi Gică Hagi, înainte de Turcia – România: “Sunt onorat” 6 Încă o lovitură primită de Liverpool după plecarea lui Salah. Înlocuitorul, declarat „netransferabil”
Citește și