Răzvan Burleanu încearcă să-l întoarcă din drum pe Ladislau Boloni. A început a patra ofensivă! „Contraoferta se află la domnul Boloni. Aşteptăm să trimită un răspuns repede!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 13 ianuarie 2022, 21:34

Comentarii
Răzvan Burleanu încearcă să-l întoarcă din drum pe Ladislau Boloni. A început a patra ofensivă! „Contraoferta se află la domnul Boloni. Aşteptăm să trimită un răspuns repede!

AS.ro

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Chiar dacă au apărut veşti că şefii fotbalului românesc nu au mai avut răbdare şi şi-au îndreptat atenţia spre Edi Iordănescu, se pare că nu este aşa. Cel puţin asta susţine consilierul preşedintelui Federaţiei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Răzvan Burleanu i-a făcut şi a patra ofertă lui Ladislau Boloni

Acum se discută cu Boloni. La momentul ăsta s-a ajuns la ofertă-contraofertă, cred că la al patrulea tip de ofertă-contraofertă. Contraoferta se află la domnul Boloni şi FRF aşteaptă ca să dea un răspuns. Aşteptăm să trimită un răspuns repede, că timpul s-a scurs. Nu fac parte din echipa de negocieri, dar cred că există un deadline, dar în cel mai scurt timp trebuie să dea un răspuns. Nu-mi dau seama (n.r. – care e răspunsul), cât timp mingea e în terenul lui.

Ţinând cont că te gândeşti la binele naţionalei, atunci trebuie să fii precaut când alegi persoana care să conducă destinele naţionalei. Trebuie să ţii cont de toate necunoscute şi să fii încredinţat că ai ales. Dacă te uiţi în oglindă să zici că ai ales situaţia cea mai bună în contextul dat„, a declarat Andrei Vochin pentru telekomsport.ro.

Boloni a avut o primă reacţie şi a explicat că telefonul i-a sunat încontinuu. Acesta ar fi fost motivul pentru care nu le-ar fi răspuns oficialilor Federaţiei.

Pe mine nu mă surprinde ce a declarat, nu mi se pare nici normal, dar nu am apreciat niciodată persoanele care nu au răspuns niciodată la telefon. Trebuie să ai un răspuns, chiar dacă înseamnă nu sau o amânare. Pot înţelege că unii oameni sunt aşa construiţi„, a precizat consilierul preşedintelui FRF.

Reclamă
Reclamă

Ladislau Boloni, prima reacție după negocierile cu FRF pentru postul de selecționer

Ladislau Boloni a purtat negocieri avansate cu șefii FRF pentru postul de selecționer, dar discuțiile au intrat în impas. Experimentatul antrenor a lăsat însă de înțeles că încă mai existe șanse să preia echipa națională. Loți a spus și când îi va oferi răspunsul final lui Răzvan Burleanu.

Nu pot spune nimic în acest moment despre discuțiile cu FRF. Nici că sunt deschise, nici închise. Pot spune ceva acum, dar peste 20 de metri să sune telefonul și să explodeze totul.

Să lăsăm lucrurile să decurgă normal. Știu că presa vrea un răspuns repede, dar am și eu viața mea. E adevărat, n-am răspuns la telefon. Vrei să-ți arată câte apeluri am? Când am venit am stabilit un termen, vom vedea ce va fi. Cu siguranță în 4-5 zile voi explica totul”, a spus Ladislau Boloni, potrivit gsp.ro.

Reclamă

Trei runde negocieri au avut loc până acum între Loți și șefii FRF. Prima rundă de negocieri s-a derulat la Nisa, acolo unde antrenorul român a fost vizitat de şefii FRF. Următoarele runde de negocieri s-au purtat în România. Vineri, Boloni a mers la sediul FRF pentru a negocia contractul. Ultima rundă de negocieri a avut loc luni, la un restaurant.

Din punct de vedere financiar, cele două părţi s-au înţeles. Boloni ar urma să aibă un salariu de 30 de mii de euro pe lună. Problemele sunt însă legate de durata contractului şi de numele colaboratorilor. FRF i-a propus lui Boloni un contract valabil pe 2 ani, ce are ca obiectiv calificarea echipei naţionale la EURO 2024. În schimb, Ladislau Boloni îşi doreşte un contract pe 4 ani, timp în care să reconstruiască naţionala României.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:28

Farul, eliminată din Cupa României! Rușine uriașă pentru constănțeni. Ce echipe s-au mai calificat în grupe

19:16

Neluţu Varga s-a săturat! Anunţul categoric despre situaţia de la CFR Cluj: „Vreau ca lumea să înţeleagă”

19:06

Ruptură totală la Atletico Madrid: în zi de meci, Julian Alvarez și-a anunțat decizia. Argentinianul, furios pe conducere

18:42

Bayern Munchen, gata să dea lovitura verii! Decizia luată de conducere după problemele lui Jamal Musiala

18:31

Răsturnare de situaţie la CSA Steaua! MApN a returnat cea mai mare parte a banilor după reducerea bugetului

18:16

Mamadou Thiam și-a găsit echipă după plecarea de la FCSB! Unde va evolua fotbalistul de 31 de ani

1 Ce lovitură! Un atacant cu 11 goluri în 10 meciuri vine în Liga 1 2 Jamal Musiala a leșinat din nou! Clipe de coșmar în decurs de câteva zile pentru starul lui Bayern Munchen 3 Singurul jucător criticat de Gigi Becali după victoria dramatică a FCSB-ului: „Vrea să fie şmecher” 4 Foto„Am divorțat de cea mai frumoasă femeie de pe planetă!” Adevărul a ieșit la iveală abia acum! 5 Ce suspendare a primit Daniel Pancu, după ce a fost eliminat în Rapid – Dinamo 0-1 6 E gata! Ioan Varga renunță la CFR Cluj și a anunțat numele noului președinte: „Mi-a ajuns și m-am săturat!”
Citește și