Reacţia lui Ianis Hagi, după egalul României cu Irlanda de Nord: "Acesta e doar începutul"

Avatar photo

De Antena Sport
Publicat: 5 septembrie 2020, 13:44

Ianis Hagi a avut o evoluţie ştearsă în partida cu Irlanda de Nord. Ianis a fost schimbat în minutul 55 de Mirel Rădoi cu Alexandru Creţu.

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

Ianis nu a reuşit să îşi impună jocul în România – Irlanda de Nord 1-1. Mijlocaşul lui Rangers a fost primul schimbat de Mirel Rădoi şi, după meci, a avut parte de mai multe critici venite din partea oamenilor de fotbal.

La câteva ore după meci, Ianis Hagi a ţinut să transmită un mesaj prin care a arătat că nu este afectat de rezultat.

"Nu am reușit sa obținem rezultatul pe care ni l-am dorit, dar acesta este doar începutul! Capul sus, avem un drum lung de parcurs!”, a scris Ianis Hagi pe reţelele de socializare.

România – Irlanda de Nord 1-1. Deziluzie provocată de tricolori!

Mirel Rădoi a debutat cu stângul pe banca primei reprezentative, desi tricolorii au condus, iar oaspeţii au evoluat mai bine de o repriză în 10 oameni.

România a început foarte bine meciul. Tricolorii au deschis scorul în minutul 25 prin George Puşcaş. Lucrurile au mers din ce în ce mai bine pentru naţionala lui Rădoi.Deşi se afla în inferioritate numerică, Irlanda de Nord a egalat în minutul 86 prin Whyte.

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

17:24 Botoşani – U Cluj 0-0. Moldovenii ţintesc prima vitorie, după trei înfrângeri consecutive. Echipele de start 17:12 FotoBănel Nicoliţă, dat de gol de fosta soţie. Cristina a dat detalii despre comportamentul bărbatului 17:05 Valeriu Iftime l-a pus în gardă pe Mihai Teja. De ce depinde soarta antrenorului de la Botoşani: „Doar rezultatele îl ţin în viaţă” 16:58 Gigi Becali l-a trimis pe Nicolae Dică să-l studieze pe Pep Guardiola: „Du-te, bă, și fă ca el!” 16:36 Chindia Târgovişte – Rapid, LIVE TEXT, 21:00. Trupa lui Adrian Mutu poate egala liderul din Liga 1, cu o victorie în faţa ultimei clasate. Echipele probabile 16:34 Octavian Popescu, sfătuit să plece de la FCSB: „El nu este orice jucător! Trebuie ajutat!” 15:33 Edi Iordănescu, gata să înceapă reconstrucția la echipa națională: ”Am identificat cinci probleme! Vreau să le remediem și să facem fericiți românii!” 15:22 „Mie nu mi-e frică!”. Gică Hagi a răbufnit la adresa selecţionerilor naţionalelor României şi acuză jocuri de culise: „Începem iar cum a fost în 2015” 14:55 CSA Steaua și-a prezentat noul echipament! Adi Popa, ”modelul” echipei lui Daniel Oprița 14:47 Universitatea Craiova, reacţie oficială după acuzaţiile de hărţuire sexuală primite de Devis Mangia. Ce s-a descoperit dintr-o anchetă internă
Echipa naţională • 15:33
Edi Iordănescu, gata să înceapă reconstrucția la echipa națională: ”Am identificat cinci probleme! Vreau să le remediem și să facem fericiți românii!”