Astfel, mijlocaşul croat se va despărţi de gruparea blaugrana şi va reveni la Sevilla, echipă care l-a şi trimis pe Camp Nou acum şase ani pentru suma de 18 milioane de euro.
Ivan Rakitic a efectuat deja vizita medicală
Conform Mundo Deportivo, Rakitic ar fi efectuat deja testele PCR la noua sa echipă şi ar urma să semneze pentru trei sezoane.
Primul meci în care croatul ar putea să joace pentru Sevilla ar fi pe 23 septembrie în Supercupa Europei contra lui Bayern.
După aceea, el va putea să evolueze în Champions League pentru deţinătoarea Europa League, lucru pe care nu l-a făcut în cei trei ani şi jumătate petrecuţi deja pe Ramon Sanchez-Pizjuan.
- Rakitic era şi el în conflict cu şefii Barcelonei
- Mijlocaşul croat mai avea contract până în 2021
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Golul lui Virgil Ghiță din România – Austria 1-0, votat cel mai frumos al anului. Anunțul FRF
- Săpunaru, adevărul despre refuzul de a mai juca la naționala României. Ce s-a întâmplat între el şi Piţurcă
- „Dacă ne luăm după loturi, ar trebui să nu ne mai prezentăm”. Gică Popescu știe care e atuul României în barajul cu Turcia
- “Abia aştept luna martie!” Ianis Hagi, încrezător că România se va califica la World Cup 2026: “Nu există altă variantă”
- Cum au votat Mircea Lucescu și Ianis Hagi pentru Gala FIFA The Best 2025. Surpriza de pe lista selecționerului































