România – Armenia | Imagini de senzație din Ghencea! Cum arată vestiarul tricolorilor înaintea „finalei” pentru Mondial

Publicat: 11.10.2021, 20:16

România - Armenia e meciul de care depinde întreaga campanie a tricolorilor de calificare la Campionatul Mondial. Cu câteva ore înaintea partidei, FRF a publicat imagini de senzație din vestiarul naționalei lui Rădoi.

Imagini de senzație înainte de România - Armenia

Naționala României revine în Ghencea după 12 ani. La mai bine de un deceniu după ultimul meci pe stadionul Steaua, tricolorii sunt așteptați să facă show cu Armenia, meci care ar putea să de ducă cu un pas mai aproape de barajul pentru Mondialul din Qatar.

România – Armenia | Imagini de senzație din vestiarul tricolorilor

În așteptarea meciului, FRF a făcut publice imagini spectaculoase din vestiarul României din Ghencea.

Naționala României revine în Ghencea după 12 ani (ultima partidă: România – Austria 1-1, 9 septembrie 2009, preliminarii CM 2010). De-a lungul timpului, tricolorii au jucat 64 de meciuri pe stadionul Steaua.

S-au vândut toate cele 15.000 de bilete puse la vânzare înaintea meciului cu Armenia. Fanii pot ocupa stadionul în capacitate de 50% și au acces doar cei vaccinați sau trecuți prin boală.

După rezultatele din ultima etapă, Germania este lider autoritar în grupa de calificare la CM 2022, cu 18 puncte. România a căzut pe locul 4, cu 10 puncte. Pe locul secund este Macedonia de Nord, iar podiumul e completat de Armenia.

6. Liechtenstein 1 punct

FIFA a stabilit tragerea la sorți a play-off-ului CM 2022!
Echipa naţională • 21 oct., 17:06
FIFA a stabilit data pentru tragerea la sorți a play-off-ului pentru CM 2022! Care sunt posibilii adversari ai României
Laurențiu Reghecampf
Echipa naţională • 19 oct., 10:41
“Sunt antrenori care pot fi aduși fără a plăti această clauză!” Motivul pentru care Laurențiu Reghecampf nu ia în calcul să devină selecționer: „Se face mult tam-tam!”
Adrian Porumboiu
Fotbal intern • 18 oct., 16:31
Adrian Porumboiu, verdict dur în războiul dintre FCSB și CSA Steaua: „România a devenit Coreea de Nord dacă am ajuns să ne dicteze Armata!”

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Culiță Sterp, întâlnire emoționantă cu tatăl său. Bărbatul și-a părăsit familia când copiii săi erau mici:
23:10 Dinamo – Rapid | „Trebuie să ne ridicăm”. Deian Sorescu, dezamăgit după Derby. Ce le-a transmis fanilor după noile restricţii 22:47 Dinamo – Rapid | „E greu să rezişti 30 de minute în apărare”. Gabriel Torje, supărat după derby. Ce i-a spus Mircea Rednic la finalul meciului 22:25 Dinamo – Rapid 1-1. Super-goluri în derby-ul etapei! „Câinii” sunt blestemați. 10 etape la rând fără victorie pentru dinamoviști 22:10 Dinamo – Rapid | Gabi Torje, gol de poveste în derby! Execuție fabuloasă a căpitanului „câinilor” 22:07 VIDEO Benny Adegbuyi, făcut KO în runda a doua! Meci de coșmar pentru luptătorul român 21:23 FotoMomente de panică în meciul Dinamo – Rapid! A fost nevoie de intervenţia de urgenţă a ambulanţei. Răuţă, cu masca de oxigen, a ajuns la spital UPDATE 21:01 Dinamo – Rapid, precedat de un scandal imens! Intervenţie în forţă a jandarmilor. Fanii au fost puşi la pământ 20:13 Barcelona – Real Madrid | Ronald Koeman, avertisment înainte de El Clasico. „Presiunea nu putea fi mai mare!” Cum va aborda meciul 19:20 CS Mioveni – FC Botoșani 1-1. Final interzis cardiacilor! Moldovenii s-au salvat în prelungiri, după ce au ratat un penalty 18:36 Se joacă Voluntari – FCSB?: „Eu aşa am înţeles. Aşa mi s-a spus”. Mihai Stoica, contrazis de antrenorul ilfovenilor
Simona Halep – Veronika Kudermetova 6-1, 7-6. Românca, încă o victorie la Kremlin Cup! Când va avea loc meciul din sferturi și cu cine se va bate pentru un loc în semifinale