Închide meniul

România – Islanda 0-0 | Mirel Rădoi, răspuns tranşant după ce Ciprian Marica i-a cerut demisia. “Să-i abandonez?”. Cine stă pe bancă la meciul cu Liechtenstein

Iulian Focșăneanu Publicat: 12 noiembrie 2021, 1:08

Comentarii
România – Islanda 0-0 | Mirel Rădoi, răspuns tranşant după ce Ciprian Marica i-a cerut demisia. Să-i abandonez?. Cine stă pe bancă la meciul cu Liechtenstein

AS.ro

Rădoi a avut o reacţie imediată şi a avut un mesaj pentru fostul său coechipier de la naţională. L-a asigurat că nu se pune problema să plece înaintea ultimului meci din grupă, cel cu Liechtenstein. Şi-a explicat şi decizia de a-şi duce contractul la bun sfârşit.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi, prima reacţie după ce Ciprian Marica i-a cerut să demisioneze

Serios? Chiar înainte de meci băiatul de la prima poartă mi-a spus că până şi Ciprian Marica, care mă contesta până acum, a spus că ar fi cea mai mare greşeală să plec (n.r zâmbeşte). Aaa… ok. O să mai rămân şi în meciul din Liechtenstein… sau dacă vrea nea Mihai să vină în locul meu… Sigur el a fost (n.r. ar fi dat indicaţii din tribună)? Să nu mă iau de el degeaba

În momentul ăsta, când jucătorii au cea mai mare nevoie de cineva, eu ce să fac, să-i abandonez? Am stat doi ani şi acum îi las la greu? Nu! Terminăm împreună. Eu ştiu acum prin ce trec ei şi meciul din seara asta îi va chinui toată viaţa“, a declarat Mirel Rădoi.

Contractul lui Mirel Rădoi se încheie la sfârşitul acestei luni. El a anunţat, după victoria cu Armenia, că nu va mai semna o nouă înţelegere. Chiar dacă au apărut zvonuri că ar putea fi întors din drum, selecţionerul a lăsat de înţeles că nu se pune cazul de aşa ceva.

Nu sunt foarte sigur (n.r. despre a-şi continua proiectul început). Pare se înţelege că doar eu gândesc în felul ăsta şi nu e corect… sunt alţi foarte mulţi antrenori care gândesc în felul ăsta, ca profil ofensiv, sau să dezvolte un joc spectaculos. Din punctul ăsta de vedere nu cred că eu aş putea fi singurul ales. Dacă se dorea probabil un proiect pe termen lung, probabil şi durata contractului era alta“, a precizat Rădoi.

Reclamă
Reclamă

Ciprian Marica i-a cerut demisia lui Mirel Rădoi

Ciprian Marica a lansat un atac la selecţionerul României. A cerut ca Rădoi să plece încă dinaintea meciului cu Liechtenstein.

Vorbeam de lucrurile negative pe care le sesizam înaintea partidei. În principal selecţionerul care a zis că pleacă. Să plece acum, de ce să mai stea? Dacă suntem bărbaţi! Ce înseamnă o declaraţie aruncată în neant. Eram la mâna noastră. Am avut şansa în mână, a depins de noi. Uite că ni le facem singuri. E un dezastru!

Teoretic mai avem o şansă, dar nu mai suntem la mâna noastră. Nu am văzut determinare, nu am văzut ambiţie. Foarte puţin, previzibil. E circ în tot ceea ce înseamnă Federaţie„, a răbufnit Ciprian Marica la Pro TV după România – Islanda 0-0.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina România Grupa H a preliminariilor pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:02
Valeriu Iftime, după prima înfrângere a Botoşaniului după 13 meciuri: “Am câștigat cumva, că ne-am bătut singuri”
10:56
Adrian Mutu a ales între FCSB şi Universitatea Craiova, după meciurile europene: “Fotbal şampanie”
10:30
“Un semn mare de întrebare”. Mircea Lucescu, taxat pentru alegerea făcută. Jucătorul cerut la lotul naţional
10:23
Basarab Panduru, contrariat de decizia lui Mircea Lucescu: “Nu mai înţelege nimic omul”. A alcătuit echipa ideală a României
10:12
“Activitatea preferată după retragere?” Simona Halep a dat răspunsul, la aproape un an de când s-a retras
9:31
Cristi Chivu a pus pe lista de transferuri un jucător al unei rivale din Serie A. Noua ţintă a lui Inter
1 VIDEOLando Norris va pleca din pole în cursa de sprint a Marelui Premiu al Braziliei (sâmbătă, 16:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY) 2 Pe ce loc se află Universitatea Craiova, după victoria cu Rapid Viena! Clasamentul din Conference League după 3 etape 3 Dinamo, dată în judecată! Procesul pornit de la un nume de legendă al “câinilor roșii” 4 Mesajul direct al lui Mirel Rădoi pentru Ştefan Baiaram, după Rapid Viena – Craiova 0-1 5 “Război civil” în vestiarul lui Rayo. Andrei Rațiu, luat la întrebări după o ședință de urgență 6 Costel Gâlcă, vești proaste înaintea meciului cu FC Argeș: „Nu poate reveni”
Citește și