Închide meniul

România – Islanda 0-0 | “Ne cerem scuze, nu meritam să câştigăm!” Nicolae Stanciu, în depresie după egalul cu islandezii: “Nu suntem suficienţi de buni în aceste meciuri!”

Antena Sport Publicat: 12 noiembrie 2021, 0:22

Comentarii
România – Islanda 0-0 | Ne cerem scuze, nu meritam să câştigăm! Nicolae Stanciu, în depresie după egalul cu islandezii: Nu suntem suficienţi de buni în aceste meciuri!

Profimedia

Nicolae Stanciu a fost extrem de dezamăgit după ce România a ajuns la mâna rezultatelor pentru a prinde locul al doilea. Tricolorii au nevoie ca Macedonia de Nord să nu câştige partida cu Islanda, din ultima etapă din grupa J.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nu cred că vreunul dintre noi poate să explice în cuvinte ceea ce simțim în momentul de față. Dacă nu am reușit să câștigăm în această seară, înseamnă că nu am meritat s-o facem. Nu cred că ne-am ridicat la miza acestei partide, din păcate. Vreau să le cerem scuze celor de acasă și celor care au văzut acest meci, pentru că nu am putut să le facem o bucurie.

Mai e un meci de jucat, vom merge în Liechtenstein să câștigăm. Dacă nu vom reuși să fim pe locul doi, cu siguranță calificarea s-a pierdut astăzi, pentru că depindeam doar de noi și nu am reușit să câștigăm”, a spus Nicolae Stanciu, după România – Islanda 0-0.

România – Islanda 0-0 | Nicolae Stanciu: “În aceste meciuri nu suntem suficienţi de buni”

Nicolae Stanciu crede că naţionala României are o problemă în meciurile cu miză. În cazul unei victorii, România avea prima şansă pentru a ocupa locul al doilea.

“Nu a fost presiune, nu ne-a interesat, nu ne-am uitat să vedem cât e scorul acolo. Depindeam doar de noi, ne-am antrenat bine. Din păcate, cum am zis, nu am făcut un joc bun ca echipă și asta ne-a costat.

Reclamă
Reclamă

Se pare că în aceste meciuri poate nu suntem suficienți de buni, habar n-am. La fel s-a întâmplat și în Islanda, când am pierdut barajul pentru EURO, acum iar la un meci decisiv, nu am reușit să câștigăm și să depindem doar de noi.

A vorbit Mister, nu pot să zic ce s-a vorbit în vestiar. A vorbit de meci, mai avem meciul de duminică și după vom vedea cum va fi”, a mai spus Stanciu.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:01
“Trebuie să mai merg pe la biserică” Alex Musi a oferit declaraţia serii după victoria fabuloasă a “câinilor”
23:55 31 oct.
VIDEOSporting – Alverca 2-0. Goncalves a reuşit un eurogol. Campioana a urcat pe primul loc în Liga Portugal
23:54 31 oct.
Andrei Nicolescu: “Am câştigat mai mult decât un meci, am câştigat mentalitate!”
23:41 31 oct.
Antrenorul lui CFR, dărâmat şi el la ultimul lui meci pe banca ardelenilor! Ce a spus după ce Munteanu a plâns
23:28 31 oct.
“Un meci nebun” Reacţia lui Zeljko Kopic după revenirea fabuloasă a “câinilor” cu CFR! Ce a spus de Cîrjan
23:13 31 oct.
Camora, moment de sinceritate după Dinamo-CFR, 2-1: “Suntem slabi, slabi, ăsta e adevărul! E complicat”
1 Marea companie din România a fost cumpărată de miliardarul ucrainean Rinat Ahmetov 2 A valorat 1 milion de euro la FCSB, acum are salariu de 75 de milioane de lei vechi: “Asta-i România!” 3 VIDEODennis Man, gol şi assist pentru PSV. O nouă evoluţie de senzaţie 4 “Semnăm zilele acestea!” Meme Stoica anunţă un nou director sportiv la FCSB 5 E oficial! Dan Şucu l-a dat afară de la Genoa 6 Rapid a jucat în deplasare pe Giuleşti şi încasează banii de pe bilete! Anunţul lui Victor Angelescu
Citește și