Închide meniul

România U20 – Portugalia U20 2-1! Bogdan Lobonţ, succes răsunător la debut. Mustacă şi Baiaram au înscris golurile victoriei!

Gabriel Zamfirescu Publicat: 2 septembrie 2021, 19:00 / Actualizat: 2 septembrie 2021, 21:22

Comentarii
România U20 – Portugalia U20 2-1! Bogdan Lobonţ, succes răsunător la debut. Mustacă şi Baiaram au înscris golurile victoriei!

Hepta

Următorul meci al amical al tricolorilor va fi cu Anglia, la 6 septembrie, la centrul de pregătire de la St. George’s Park Stadium (Burton upon Trent).

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România U20 – Portugalia U20 2-1

Min. 90: Fluier final. Jucătorii lui Bogdan Lobonţ au obţinut victoria.

Min. 70: Gol România! Robert Mustacă, de la Unirea Slobozia înscrie din penalty şi face 2-1 pentru România. Penalty-ul a fost obţinut de către Bogdan Rotar

Min. 46: A început repriza secundă.

Min. 45: S-a terminat prima repriză a întâlnirii amicale dintre România U20 şi Portugalia U20. Scorul este egal, 1-1.

Reclamă
Reclamă

Min. 45 Gol România! Baiaram a adus egalarea pentru tricolorii lui Bogdan Lobonţ

Min. 5: Gol Portugalia! Paulo Agostinho a înscris cu uşurinţă, din marginea careului mic, din pasa lui Esteves.

Min. 1: A început meciul

Reclamă

Bogdan Lobonţ debutează în această seară din postura de selecţioner. Fostul portar va conduce România U20 în amicalul cu Portugalia U20. Partida amicală România U20 – Portugalia U20 se va disputa pe stadionul din Voluntari.

Bogdan Lobonţ porneşte la un nou drum, din postura de selecţioner, dar are în staff nume sonore precum Silviu Lung senior, Cătălin Munteanu, Massimo Pedrazzini, dar și Lucian Sânmărtean.

“Sunt bucuros și emoționat în același timp de alegerea făcută. Am același sentiment pe care l-am avut atunci când am fost convocat pentru prima dată la echipa națională. Aștept cu nerăbdare prima acțiune, ca să ne cunoaștem. Sunt convins că împreună reușim să scoatem maximum din potențialul echipei, atât din jucători, cât și din stafful tehnic”, a declarat Bogdan Lobonț, la momentul instalării.

Echipele de start:

România U20: Borbei – Grosu, Bîrzu, Giafer, Buta – Ghindovean, Grameni, Pănoiu – Mustacă, Andronache, Baiaram
Rezerve: Sava, Hindrich, Sima, Ilie, Corbu, Bani, Szondi, Rotar, Cristea, Mărginean, Duțu
Selecționer: Bogdan Lobonț

Portugalia U20: Tavares – Esteves, Amaro, Fernandes, Rodrigues – Daniel – Sousa, Guedes, Carvalho, Couto – Agostinho
Rezerve: Oliveira, Cruz, Mathys Jean-Marie, Quizera, Rego, Sa, Ribeiro, Rodrigues
Selecționer: Emilio Peixe

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine a fost omul meciului în România - Austria 1-0?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:54
Lamine Yamal l-a uimit pe Zinedina Zidane: “Nu am mai văzut niciodată aşa ceva”
15:38
Qatar – Emiratele Arabe Unite (LIVE SCORE, 20:00). Cosmin Olăroiu poate obține “biletele” la World Cup 2026
15:35
Carlos Alcaraz a zburat peste 90.000 de km în 2025! Spaniolul va lupta pentru un premiu uriaş în Arabia Saudită
14:42
VIDEOCampioana Florida Panthers, prima înfrângere a sezonului! Toate rezultatele de luni
14:31
Joyskim Dawa a spus când revine pe teren la FCSB. Campioana, în criză după accidentarea lui Mihai Popescu
14:30
Barcelona și-a prezentat tricourile speciale pentru El Clasico. Artistul promovat la derby-ul cu Real Madrid
1 Ce i-a spus Ianis Hagi lui Alaba la finalul partidei. Jucătorul de la Real Madrid s-a conformat imediat 2 Posibilele adversare ale României la barajul pentru World Cup 2026 după victoria cu Austria 3 Greşeala lui Edi Iordănescu pe care Lucescu a reparat-o la naţionala României. Dan Petrescu: “Băi, dar chiar nimeni nu vede” 4 „La asta să răspunzi tu”. Ralf Rangnick a răbufnit după ce Austria a fost învinsă de România: „Nu am venit cu nasul pe sus” 5 Gigi Becali i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popescu, după accidentarea de la națională: „Nu poți să stai într-un jucător” 6 Mircea Lucescu, dat pe spate de un tricolor la meciul cu Austria: “Extraordinar! Parcă era noul Cămătaru”
Citește și