Închide meniul

România U21 – Finlanda U21 1-0. Dramatism la Sibiu! Matei Ilie a marcat golul victoriei în minutul 90+8

Alex Masgras Publicat: 17 octombrie 2023, 20:00

Comentarii
România U21 – Finlanda U21 1-0. Dramatism la Sibiu! Matei Ilie a marcat golul victoriei în minutul 90+8

România U21 - Finlanda U21 1-0 / Captură Pro Arena

România U21 – Finlanda U21 1-0. Selecţionata de tineret condusă de Daniel Pancu a câştigat în mod dramatic meciul din în etapa a treia a preliminariilor EURO U21 2025. Matei Ilie a marcat golul victoriei în minutul 90+8 al meciului de la Sibiu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România U21 pierduse primul meci din preliminarii, în deplasarea din Albania, după care a câştigat în meciul de pe teren propriu cu Armenia. Partida dintre selecţionatele U21 ale României şi Finlandei s-a jucat la Sibiu şi a fost transmis în format LIVE SCORE pe AS.ro.

România U21 – Finlanda U21 1-0

Min. 90+8: România U21 – Finlanda U21 1-0! Matei Ilie a dat lovitura la Sibiu, la ultima fază a meciului cu Finlanda.

Daniel Pancu, sărbătorind golul victoriei în România U21 - Finlanda U21
Daniel Pancu, sărbătorind golul victoriei în România U21 – Finlanda U21 / Captură Pro Arena

Min. 1: A început meciul dintre România U21 şi Finlanda U21 din preliminariile EURO U21 2025.

Echipele de start în România U21 – Finlanda U21

Reclamă
Reclamă

România U21: Sava – Pantea, Ignat, M.Ilie, Amzăr – Corbu, Vulturar, Grameni, – Baiaram, L. Munteanu, Oct.Popescu

Rezerve: Hindrich, Burnete, Buta, R. Ilie, Mazilu, L.Mihai, Oroian, Pănoiu, Pașcalău

Selecționer: Daniel Pancu

Reclamă

Finlanda U21: Bergstrom – Wallius, Koski, Miettinen, Galavez – Vaanamen, Pyythia, Walta – Talvitie, Keskinen, Liimatta

Rezerve: Schulz, Ylitolva, Jansson, Kallinen, Markhiev, Meriluoto, Mommo, Sadiku, Salomaa

Selecţioner: Mika Lehkosuo

România U21 primeşte vizita Finlandei U21, la Sibiu

România U21 speră să obţină alte trei puncte în campania de calificare la Campionatul European U21 din 2025. După victoria cu Armenia U21 de pe stadionul Giuleşti, jucătorii lui Daniel Pancu merg la Sibiu, pentru duelul cu Finlanda U21.

“Tricolorii” mici au început cu stângul preliminariile. În luna septembrie, naţionala de tineret a fost învinsă de Albania U21, în deplasare, scor 2-3, după ce echipa lui Daniel Pancu a condus cu 2-0.

În al doilea meci din aceste preliminarii, România U21 s-a impus pe stadionul Giuleşti în faţa reprezentativei de tineret din Armenia, scor 2-0. Cele două goluri ale României au fost marcate de Cătălin Vulturar şi Ştefan Baiaram, ambele goluri fiind marcate din pasele lui Octavian Popescu.

Înaintea meciului cu Finlanda, România U21 este pe locul 4 în Grupa E, cu 3 puncte, la egalitate cu Finlanda U21, echipa clasată pe locul 3. Finlandezii au pierdut şi ei primul meci, pe teren propriu, cu Elveţia, scor 1-2, după care s-au impus cu 4-1 în faţa liderului grupei, Albania.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:38
Denis Alibec, pus pe glume după ce a marcat din nou pentru Farul: “Termin benzina în minutul 60”
20:22
VideoJurnal Antena Sport | De ziua lui, David Cristofor a reuşit cea mai tare performanţă din istorie
20:20
VideoJurnal Antena Sport | “Zburătorii” din NBA au “decolat” la concursul de slam dunk, înainte de All-Star Game
20:15
LIVE TEXTUniversitatea Craiova – FCSB 1-0. Assad, gol fabulos! Arde Bănia!
20:09
Gloria Bistrița, victorie crucială în EHF Champions League. Rapid s-a calificat în sferturile European League
19:59
Suporterii Rapidului au răbufnit: “Vă rupem picioarele”. Ameninţări la adresa conducerii
1 Alessandro Del Piero l-a criticat pe Cristi Chivu, după Inter – Juventus 3-2: “A greşit! Poate îşi va da seama” 2 UTA l-a vândut pe Valentin Costache. Echipa cu care s-a înțeles jucătorul și suma pe care o vor încasa arădenii 3 FotoPetrecere la Dinamo: Florentin Petre s-a căsătorit pentru a treia oară. Zeljko Kopic şi jucătorii nu au lipsit de la nuntă 4 Câţi bani a încasat Radu Petrescu după gafa scandaloasă şi dezastrul provocat în Petrolul – FC Argeș 2-1 5 Se anunță „infern” pentru FCSB în Bănie! Câte bilete s-au vândut la meciul Universității Craiova contra campioanei 6 FotoValentin Costache, în lacrimi după ce a marcat în ultimul lui meci pentru UTA: “Nu mă mai lăsau să joc”
Citește și