Închide meniul

România U23, fără Adi Mutu şi Mirel Rădoi! Cine va conduce cantonamentul din Spania + Lista preliminară a stranierilor

Antena Sport Publicat: 14 mai 2021, 16:44

România U23, fără Adi Mutu şi Mirel Rădoi! Cine va conduce cantonamentul din Spania + Lista preliminară a stranierilor

Selecţionerul Mirel Rădoi şi secundul său, Nicolae Dică, pe banca primei reprezentative

Aceasta va fi cea mai importantă acţiune înainte de participarea la Jocurile Olimpice de la Tokyo.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România U23 fără Adi Mutu şi Mirel Rădoi | Nicolae Dică va conduce cantonamentul din Spania

Tricolorii nu îl vor avea însă alături pe selecţionerul Mirel Rădoi, deoarece şi naţionala mare are programate două partide test în aceeaşi perioadă.

Nici Adi Mutu nu va merge în Spania. Selecţionerul de la Euro U21 încă nu a semnat prelungirea contractului cu FRF şi aşteaptă oferte din Liga 1.

Cel desemnat pentru a fi alături de România U23 este secundul lui Rădoi, Nicolae Dică.

Acesta va sta pe bancă la cele două meciuri amicale de la Marbella:

Reclamă
Reclamă
  • România – Mexic, 5 iunie, 21:00
  • România – Australia, 8 iunie, 21:00

Stranierii României U23 pentru cantonamentul din Spania

Lotul final încă nu a fost stabilit, dar astăzi au fost trimise convocări preliminari pentru 9 fotbalişti care evoluează la cluburi din afara ţării, potrivit frf.ro.

  • Alexandru Mățan (Columbus Crew/SUA)
  • Vlad Dragomir (Virtus Entella/Italia)
  • Radu Drăgușin (Juventus/Italia)
  • Denis Drăguș (Crotone/Italia)
  • Marius Marin (Pisa/Italia)
  • Louis Munteanu (Fiorentina/Italia)
  • Andrei Rațiu (Villarreal/Spania)
  • Alexandru Pașcanu (Ponferradina/Spania)
  • Alexandru Dobre (Dijon/Franța)

Mirel Rădoi, probleme cu convocările pentru Jocurile Olimpice

Mirel Rădoi este resemnat înainte de Jocurile Olimpice. Selecţionerul crede că nu va putea să se bazeze pe toţi jucătorii pe care îi vrea la Tokyo, motiv pentru care va face tot posibilul pentru care va începe negocieri cu mai multe echipe, printre care şi FCSB, echipa naşului Becali.

“Va exista o negociere, încercăm să găsim o fereastră. Din păcate, cred că nu vom putea să fim cu jucătorii pe care noi ni-i dorim, pentru că este într-o perioadă cu jocuri din preliminariile pentru Cupele Europene. Va exista între noi și ei o negociere, nu îmi pică bine, dar va trebui să găsim soluții. Urmează ca zilele următoare să avem aceste discuții cu toate cluburile de unde avem jucători selecționați, nu doar cu FCSB”, a declarat Mirel Rădoi în cadrul unei conferinţe de presă.

Reclamă

”Ce Olimpiadă? Niciun jucător, nu las niciun jucător. Ce să las? Nu las niciun jucător. Să trimită Burleanu jucători, și cu arbitrii. Burleanu și cu arbitrul Kovacs, să trimită ei jucători. Să-i ia de la CFR și să-i trimită, cu toate mizeriile pe care le fac”, a răbufnit Gigi Becali la AS.ro. Nouă jucători de la FCSB a convocat Mirel Rădoi pe lista lărgită pentru Jocurile Olimpice.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:48 3 iun.

Carlos Alcaraz s-a calificat în semifinale la Roland Garros după o victorie zdrobitoare în faţa lui Tommy Paul

23:05 3 iun.

România a retrogradat în Liga C a Nations League la fotbal feminin! Tricolorele, învinse de Polonia cu 0-3

22:57 3 iun.

Gigi Becali a anunţat veniri şi plecări de la FCSB: “O să jucăm finala Ligii Campionilor”

22:52 3 iun.

Lorenzo Musetti l-a învins pe Frances Tiafoe şi a ajuns pentru prima dată în semifinale la Roland Garros!

22:32 3 iun.

“E imposibil” Gigi Becali, verdict despre privatizarea Stelei: “Numele nu ţi-l dă nici Trump, nici Putin”

21:56 3 iun.

VideoJurnal Antena Sport | Rapidistul Surugiu şi-a luat viteză într-un bolid de 200 de mii de euro!

1 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 2 Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului 3 Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală” 4 Alexandru Musi s-a înţeles cu Dinamo. Dennis Politic, tot mai aproape de transferul la FCSB 5 Gigi Becali a reacționat după ce a auzit că Dan Șucu ar vrea un jucător de la FCSB 6 Karlo Muhar i-a dat răspunsul lui Gigi Becali în privinţa transferului la FCSB!
Citește și