VIDEO | România U23 va juca în amicalul cu Mexic U23 în echipamentul creat pentru Jocurile Olimpice. Cum arată

Antena Sport Publicat: 5 iunie 2021, 13:40

Comentarii
VIDEO | România U23 va juca în amicalul cu Mexic U23 în echipamentul creat pentru Jocurile Olimpice. Cum arată

Imagini cu echipamentul naţionalei creat pentru Jocurile Olimpice

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

România va îmbrăca echipamentul pentru Jocurile Olimpice în amicalul cu Mexic U23, ce va fi sâmbătă, de la 21:00, în format live text pe AS.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cu câteva ore înaintea amicalului, tricolorii s-au relaxat la ședința foto cu echipamentul special creat pentru Jocurile Olimpice.

România va îmbrăca echipamentul pentru Jocurile Olimpice cu Mexic U23

România U23 – Mexic U23 este primul test pentru tricolori în cantonamentul din Spania. Delegația lui Nicolae Dică, cel care se află la cârmă în absența lui Mirel Rădoi, a ajuns la Marbella încă de pe 31 mai. România U23 va disputa aici două amicale, cu selecționatele similare ale Mexicului și Australiei.

România U23 – Mexic U23, LIVE TEXT pe AS.ro

„Am decis să vin cu echipa în Spania împreună cu Mirel Rădoi, cu conducerea FRF. Vom vedea ce va fi. Cluburile trebuie să înţeleagă că JO este o competiţie importantă, jucătorii vor să meargă, sperăm să ajungem la o înţelegere. Avem conturat un lot mai larg, am avut discuţii cu Mirel, este important să facem alegerile cele mai bune.

Reclamă
Reclamă

Lotul României U23 pentru cantonamentul preolimpic din Spania

Portari: Marian Aioani (Chindia Târgoviște), Mihai Popa (Astra);

Mijlocași: Marius Marin (AC Pisa/Italia), Andrei Ciobanu (FC Viitorul), Dragoș Nedelcu (FCSB), Octavian Popescu (FCSB), Ovidiu Perianu (FCSB), Marco Dulca (Chindia Târgoviște), David Miculescu (UTA Arad), Alexandru Cîmpanu (Universitatea Craiova), Ștefan Baiaram (Universitatea Craiova), Alexandru Mățan (Columbus Crew/SUA);

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:48

Stafful complet al lui Gică Hagi la naţionala României

14:48

„Blestemul” etern al naționalei care se califică mereu la Mondial, dar nu trece de optimi

14:41

Prinţul William a băut bere cu jucătorii lui Aston Villa, după succesul uriaş din Europa League

14:40

Germania și-a anunțat lotul pentru Cupa Mondială! Fotbalistul care a refuzat România n-a fost convocat

14:15

Eroii Campionatului Mondial | Fotbalul l-a salvat dintr-un lagăr din Maramureș și a câștigat World Cup în 1954

14:10

Naţionala Republicii Democrate Congo îşi anulează cantonamentul local, din cauza epidemiei de Ebola

1 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 2 Dinamo a făcut un transfer de la FC Argeș. Mutare surpriză 3 Presa din Rusia anunță cine îl înlocuiește pe Răzvan Lucescu la PAOK 4 LPF a decis când se joacă Dinamo – FCSB / Botoșani, finala barajului pentru Conference League 5 Decizia luată de Florinel Coman în privinţa întoarcerii la FCSB! 6 Universitatea Craiova a ofertat un jucător de la U Cluj înainte de finala pentru campionat
Citește și