Mijlocaşul de 21 de ani va câştiga 3 milioane de lire sterline în următorii trei ani, susţine footballstanfertavern.com.
Altfel spus, în conturile lui Ianis vor intra săptămânal puţin peste 19.000 de lire sterline. El va fi printre cei mai bine plătiţi oameni ai lui Steven Gerrard. Practic, el îşi poate achiziţiona o maşină pe săptămână.
Ianis Hagi a costat 3.5 milioane de euro
Chiar dacă iniţial clauza pentru transferul la Rangers a fost de 5 milioane de euro, lucrurile s-au schimbat din cauza pandemiei, astfel că Genk a acceptat doar 3.5 milioane de euro pentru mijlocaşul român de 21 de ani.
Pe de altă parte, se anunţă probleme uriaşe pentru cluburile din Scoţia. Marile rivale, Glasgow Rangers şi Celtic, au bugetul afectat grav din cauza pandemiei de coronavirus.
- Ianis Hagi a fost cumpărat de Rangers cu 3.5 milioane de euro
- Hagi a marcat 3 goluri pentru scoţieni
- El a jucat sub formă de împrumut la Rangers în sezonul trecut
- Inter - Betis se va disputa sâmbătă, de la ora 20:30, live în AntenaPLAY
- Europe Smash - Sweden 2026 e live în AntenaPLAY în perioada 8-18 august
- „O mare problemă” Ce i-a transmis selecţionerul Gică Hagi lui Adi Ilie înainte de debutul „Regelui” într-un meci oficial
- Dumitru Dragomir, atac necruţător la adresa lui Răzvan Burleanu şi FRF: „L-au adus pe Gică Hagi să îşi bată joc de el”
- Dan Petrescu a dat verdictul după ce l-a văzut pe Gică Hagi pe banca României: „Mi-aș dori”
- „Nu sunt aici să mă plâng”. Marea schimbare pe care Gică Hagi vrea să o aducă la naţională: „Putem mult mai mult”
- Gabi Torje are încredere deplină în selecționerul Gică Hagi: „Ne poate duce la Mondial”


































