Închide meniul

“Soluția era Boloni, încă sunt rănit!” FRF, criticată din nou după ce l-a numit selecţioner pe Edi Iordănescu: “Nu am nicio speranță că vom face ceva!”

Dragoș Vasile Publicat: 27 ianuarie 2022, 8:09

Comentarii
Soluția era Boloni, încă sunt rănit! FRF, criticată din nou după ce l-a numit selecţioner pe Edi Iordănescu: Nu am nicio speranță că vom face ceva!

Hepta

FRF, criticată din nou după ce l-a numit selecţioner pe Edi Iordănescu

“Pentru mine nu e o soluție. Soluția era Boloni, încă sunt rănit. Să negociezi cu Boloni și să nu-l pui selecționer, să nu reușești să îl convingi, este o greșeală impardonabilă a Federației. E foarte bine că a venit Edward Iordănescu, dar nu am nicio speranță că vom face ceva. Aveam o mare speranță dacă venea Boloni sau dacă venea un antrenor care a antrenat în afară, uite Lucescu, care a creat echipe mari, care au câștigat campionate, care a fost în Occident, nu în țările arabe.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Boloni a fost în Portugalia, în Grecia, a câștigat cupe. E o greșeală de management a Federației. M-am uitat la interviu și m-am blocat. A vrut să rămână în România și a vrut să îmbrace tricoul de antrenor și nu a fost acceptat. Sunt dezamăgit că Boloni nu a rămas antrenorul echipei naționale. De Edward Iordănescu nu comentez, nu vreau să aud altceva la națională decât Boloni, Lucescu senior sau Dan Petrescu, în rest nu cred”, a declarat Valeriu Iftime, potrivit sport.ro.

Florin Prunea, atac la șefii FRF: „A fost o lipsă de respect cu Boloni”

Florin Prunea nu uită și nu iartă. Fostul portar al Generației de Aur a avut o nouă reacție acidă la adresa conducătorilor Federației Române de Fotbal. A dat de pământ cu Răzvan Burleanu și Mihai Stoichiță după discuțiile pe care le-au purtat până să numească un nou selecționer.

Prunea a dezvăluit că a discutat cu Ladislau Boloni, după ce acesta a venit în țară. Se aștepta ca negocierile cu FRF să pice încă de când a văzut cum a fost primit pe aeroport.

„După ce a ajuns la București o lipsă de respect. Când vine Boloni în România, tu președintele Federației te duci să-l aștepți. L-ați văzut când l-a pus Neluțu Varga pe Dan Petrescu la CFR, a spus că n-a plecat din Dubai până nu a semnat. E un om bolnav de imaginea lui, părerea mea e că trebuie să plece.

Reclamă
Reclamă

Am cunoscuți trei președinți ai Federației, ați auzit vreodată ca unul dintre aceștia să stea 20 de zile după un antrenor, fie el și Dan Petrescu? Ei luau decizii clare, nu prostiile astea pe la Răzvan. Ei nu știau că Răzvan Lucescu și Dan Petrescu au clauze de reziliere? L-am văzut și acum, ce diferență mare față de acum opt ani când zâmbea. Acum era încrâncenat, schimbat total. Un băiat tânăr foarte îmbătrânit.

Eu cum îl cunosc pe Loți, nu a avut nicio legătură partea financiară. El și-a rezolvat deja partea financiară, cum sunt Hagi și Pițurcă. Dar de oamenii ăștia nu te apropii. Boloni e un jucător emblematic, un antrenor care a confirmat afară„, a declarat Florin Prunea la digisport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:20
“Excepţionali!” Cristi Chivu, dat pe spate de jucătorii săi, după Ajax – Inter 0-2. Cine a fost remarcatul serii
0:05
Nota primită de Cristi Chivu, după debutul cu victorie din Liga Campionilor. Verdictul italienilor
23:58 17 sept.
Coincidența bizară din spatele “dublei” lui Marcus Thuram cu Ajax. Cele mai tari statistici ale serii de UCL
23:56 17 sept.
Ajax – Inter 0-2. Cristi Chivu, debut cu dreptul în Champions League. Liverpool – Atletico 3-2. Rezultatele serii
23:29 17 sept.
Tragedie în familia unei legende a lui Chelsea. Vărul său a decedat pe terenul de fotbal
23:15 17 sept.
Jose Mourinho a ajuns în Portugalia și a făcut anunțul: “Ce antrenor i-ar spune nu Benficăi? Nu eu”
1 Petrolul Ploieşti i-a găsit înlocuitor lui Liviu Ciobotariu! Va reveni pe Ilie Oană după ce îşi va rezilia contractul 2 Jose Mourinho revine! Îi ia locul antrenorului demis după umilinţa din Champions League 3 Andrei Vlad a reclamat-o pe FCSB la comisii! Suma cerută de fostul jucător al roș-albaștrilor 4 „Le-au zis soțiilor că echipa lor joacă la Londra!” Imagine virală: au venit la meciul din UCL cu tricourile altui club 5 O nouă lovitură pentru FCSB! Un titular s-a accidentat la antrenament 6 Un nou transfer la Universitatea Craiova! Oltenii, dați de gol înainte să facă anunțul oficial
Citește și