Închide meniul

Speranțe pentru România! Tricolorii pot prinde urna 2 la tragerea la sorți pentru premilinariile Mondialului din 2022

Silviu Corneanu Publicat: 16 noiembrie 2020, 8:35

Comentarii
Speranțe pentru România! Tricolorii pot prinde urna 2 la tragerea la sorți pentru premilinariile Mondialului din 2022

Mirel Rădoi este selecţionerul României

În acest moment, tricolorii sunt pe locul 21, după ce au depășit Irlanda. Ultimul loc din urna 2 pentru tragerea la sorți a preliminariilor este ocupat de Rusia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România a depășit Irlanda, prin probabilul succes obținut la masa verde cu Norvegia și înfrângerile suferite aseară de Rusia și Irlanda. Pentru ca tricolorii să prindă locul 20, rușii trebuie să obțină în Serbia un rezultat mai slab decât al nostru în Irlanda de Nord.

  • 20.    Rusia    1468.86 p
  • 21.    România    1465.77 p
  • 22.    Irlanda    1457.52 p

Urnele pentru tragerea la sorți a preliminariilor Mondialului din 2022, în acest moment

  • Urna 1: Belgia, Franța, Anglia, Portugalia, Spania, Croația, Italia, Țările de Jos, Germania, Danemarca
  • Urna 2: Elveţia, Polonia, Suedia, Ţara Galilor, Ucraina, Austria, Serbia, Turcia, Slovacia, Rusia
  • Urna 3: România, Irlanda, Norvegia, Islanda, Irlanda de Nord, Scoţia, Cehia, Ungaria, Bosnia și Herțegovina, Grecia

Partida dintre Irlanda de Nord și România se va disputa pe 18 noiembrie, de la ora 21:45, și va fi în format live text pe AS.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:20
Cutremur la PSG! Dembele şi Vitinha şi-au atacat colegii după înfrângere. Luis Enrique: “Nu voi permite asta”
9:19
Şoc la Jocurile Olimpice! Marele favorit Ilia Malinin, în lacrimi după ce a căzut de două ori! Pe cât a terminat
8:45
Gabi Torje, stupefiat când a văzut imaginile cu fanii Argeşului înconjurându-l pe Radu Petrescu: “Nu e normal”
8:39
Primarul Piteştiului, acuzaţii incredibile: “100% se fac jocuri cu arbitrii. Ştiu prea mult eu. Nu pot să tac”
8:23
Milan, victorie la limită la Pisa. Modric a fost eroul. Diavolul, la 5 puncte de Interul lui Cristi Chivu
8:17
Mihai Rotaru a fost operat la Bucureşti! Ultimele detalii despre patronul Craiovei
1 Verdictul lui Cristi Balaj despre faza care a decis meciul Universitatea Craiova – FCSB 2-2 2 Alimentul la care Gigi Becali a renunțat definitiv: “Sunt ca la 20 de ani”. Şi Gică Hagi l-a tăiat de pe listă 3 Verdictul CCA după ce Radu Petrescu a anulat incredibil un gol valabil în Petrolul – FC Argeş! 4 Ce le-a putut spune Radu Petrescu pe teren argeşenilor după golul anulat uluitor în Petrolul – Argeş 2-1 5 UPDATEMihai Stoica neagă că a rămas fără permis de conducere: “Nu mi-a fost reținut carnetul” 6 Gigi Becali mai pierde un jucător. O fostă campioană a Suediei a făcut ofertă
Citește și