"Spiderman" Florin Niţă a fost din nou uriaş! Intervenţia monumentală care a salvat naţionala în Armenia

Dragoș Vasile Publicat: 31 martie 2021, 16:20

Comentarii
"Spiderman" Florin Niţă a fost din nou uriaş! Intervenţia monumentală care a salvat naţionala în Armenia

Florin Niţă, paradă de senzaţie

Prima mare ocazie a meciului de la Erevan a fost a Armeniei. În minutul 14, Karapetyan a pătruns în careu şi a încercat să deschidă scorul cu un şut. Balonul a fost deviat de Toşca şi era la un pas să intre în poartă. Totuşi, Florin Niţă a fost din nou uriaş şi a respins cu vârful degetelor peste transversală!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Reacţia UEFA după România – Germania 0-1, meci în care uriaşul Niţă a avut mai multe intervenţii uluitoare

România a pierdut la limită partida cu Germania de pe Arena Naţională, scor 0-1. Scorul putea fi mai mare dacă Florin Niţă nu era ca un zid în faţa nemţilor. 

Portarul român a avut numai puţin de 7 intervenţii uluitoare, iar Neuer şi Low l-au lăudat la final. Nici UEFA nu a rămas indiferentă la paradele formidabile ale lui Niţă.

"Niță a avut multe intervenții providențiale, Stanciu a fost foarte aproape să egaleze în minutul 90. Doar într-un meci din cele nouă jucate înainte de partidele cu Islanda (3-0) și România (1-0) Germania a reușit să nu primească gol.

Până la primele două partide din preliminarii, nemții încasaseră în total, în cele nouă meciuri, 17 goluri. Faptul că nu au primit gol două partide la rând e un lucru pozitiv pentru echipa lui Joachim Low.

Reclamă
Reclamă

România a fost foarte aproape să egaleze pe final de meci, dar Germania a avut foarte multe oportunități de a înscrie în debutul partidei și la mijlocul actului secund", a scris site-ul UEFA.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine poate fi eroul României în meciul de baraj cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
1:07

Programul sferturilor de finală din Europa League! Celta lui Ionuţ Radu, duel cu Freiburg

0:40

AS Roma, eliminată dramatic de Bologna din Europa League, cu Istvan Kovacs la centru! Toate rezultatele

0:06

Thiago Silva a jucat meciul cu numărul 1000 din carieră! Brazilianul a intrat într-un club select. Cine a mai reușit asta

0:00

Andrei Raţiu – Răzvan Marin, duel românesc în sferturile Conference League! Toate rezultatele serii

23:52 19 mart.

Reacţia lui Ştefan Baiaram după Craiova – Dinamo 0-1! Ce a spus despre tensiuni şi eliminarea lui Bancu

23:36 19 mart.

EXCLUSIVMesajul lui Gică Craioveanu pentru Rădoi, după ce antrenorul s-a întors la FCSB, deşi spunea că nu o va face

1 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 2 FotoRonaldinho şi-a pierdut averea de 125 de milioane de euro! Suma infimă pe care i-au găsit-o în cont 3 OFICIAL | Lovitură uriaşă pentru Real Madrid: Thibaut Courtois, OUT 4 Decizia luată de Costel Gâlcă pentru duelul CFR Cluj – Rapid, după decesul tatălui lui 5 Accidentare incredibilă în Liverpool – Galatasaray. Jucătorul, scos pe targă și dus la ambulanță 6 Mirel Rădoi a venit cu replica, după ce Gigi Becali a spus despre el că “nu vrea să ia Craiova titlul”
Citește și