Închide meniul

Surpriză în Turcia. Florin Andone a revenit la antrenamentele lui Galatasaray

Iulian Focșăneanu Publicat: 6 mai 2020, 12:06

Comentarii
Surpriză în Turcia. Florin Andone a revenit la antrenamentele lui Galatasaray

Florin Andone se antrenează alături de coechipieri

Din moment ce a stat cel puțin 14 zile în izolare, vârful grupării Cim Bom a putut fi chemat la baza de pregătire a clubului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florin Andone a revenit pe gazon

Andone a fost unul dintre cei cinci fotbaliști care s-au prezentat la antrenamentele campioanei Turciei. Românul a fost singurul jucător din compartimentul ofensiv. I-a mai avut alături pe fundașii Marcao Teixeira și Marcelo Saracchi, dar și doi portari.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Florin Andone (@florinandone11) on

Florin Andone nu va mai rămâne mult timp sub comanda lui Fatih Terim. A fost deja înștiințat că nu i se va plăti clauza de cumpărare de 2.5 milioane de euro. Astfel, din această vară se va întoarce în Premier League, la Brighton.

Atacantul naționalei tricolore a suferit o accidentare gravă și a jucat în numai opt meciuri din campionat pentru Galatasaray. A marcat două goluri, dar cota lui de piață s-a înjumătățit în mai puțin de un an. În vara anului trecut, Andone era cotat la 6 milioane de euro de transfermarkt.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:02 10 dec.
Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!”
0:52 10 dec.
“Un penalty scandalos, o ruşine” Cea mai dură reacţie după Inter – Liverpool 0-1, meci decis după un final încins
0:29 10 dec.
Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni
0:23 10 dec.
„Senzațional”. Italienii au „luat foc” după penalty-ul primit de Liverpool în meciul cu Interul lui Cristi Chivu
0:10 10 dec.
VIDEOSuporterii lui Eintracht Frankfurt au făcut prăpăd pe Camp Nou! Cum s-au comportat nemții în Champions League
0:00 10 dec.
Inter – Liverpool 0-1. Eșec dramatic pentru Cristi Chivu, după ce englezii au marcat dintr-un penalty controversat
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid 4 Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final” 5 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 6 Ce a putut spune Alexandru Musi de faţă cu Gigi Becali, Mihai Stoica, Florin Tănase sau Daniel Bîrligea
Citește și