Închide meniul

TOŢI PENTRU ROMÂNIA | Adrian Mutu, discurs impresionant. "Băieţi, capul sus. Nimeni nu are ce să vă zică!" Ce le-a cerut tricolorilor după eliminarea de la Euro U21. VIDEO

Antena Sport Publicat: 31 martie 2021, 6:06

Comentarii
TOŢI PENTRU ROMÂNIA | Adrian Mutu, discurs impresionant. "Băieţi, capul sus. Nimeni nu are ce să vă zică!" Ce le-a cerut tricolorilor după eliminarea de la Euro U21. VIDEO

Adrian Mutu i-a încurajat pe jucătorii României U21 după eliminarea de la Euro 2021

Selecţionerul le-a transmis micilor tricolori că nu au niciun motiv să plece acasă cu regrete, la finalul meciului dintre România U21 şi Germania U21, terminat la egalitate, 0-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Mutu: "Bravo, am dat maximum"

“Băieţi, capul sus. Nimeni nu are să vă zică nimic. Aţi luptat, aţi dat până la ultima picătură de transpiraţie. Bravo, am dat maximum. Asta e cel mai important, pentru că regrete nu avem în ceea ce înseamnă dorinţa noastră de a câştiga şi de a ne califica. Şi pentru asta eu şi staful meu vă mulţumim şi cred că România e mândră de voi şi de ardoarea cu care aţi jucat. Păcat că în fotbal nu tot timpul se plăteşte acest lucru. Trebuie să fim mai concreţi, să dăm goluri. Hai România!”, le-a spus Mutu jucătorilor săi.

România a terminat neînvinsă Europeanul de tineret într-o grupă cu Germania, Olanda şi Ungaria. Adrian Mutu s-a declarat mulţumit de rezultatele obţinute.

"Dezamăgirea este mare, pentru că nu am pierdut niciun meci. Dacă întrebam pe cineva dacă ne dă 5 puncte, puţini spuneau asta. Au dat tot ce au avut pe teren. Mă face un antrenor mulţumit. Este U21 şi să nu uităm că trebuie să îi pregătim pentru naţionala mare. Trebuie să joace de la egal la egal. Este un lucru îmbucurător", a spus Mutu la conferinţa de presă de la finalul partidei cu Germania.

Reclamă
Reclamă

Adrian Mutu îi lasă locul pe bancă lui Mirel Rădoi la Jocurile Olimpice de la Tokyo

Micii tricolori sunt acum cu gândul la Jocurile Olimpice de la Tokyo. Acolo, vor fi conduşi de pe bancă de Mirel Rădoi, selecţionerul naţionalei mari, cel care a obţinut calificarea în urmă cu doi ani la Euro U21 din Italia. Mutu a anunţat că va sta doar în tribune.

"Voi merge în calitate de suporter şi de susţinător al lui Mirel Rădoi. Am şi declarat acum câteva luni. Nu văd cum am putea să fim amândoi selecţioneri…nu că nu s-ar fi întâmplat până acum, dar nu am făcut-o noi şi nici nu cred că o să începem acum. Am spus ca Mirel să se ocupe şi să conducă el echipa la Olimpiadă. Voi fi acolo ca suporter", a ţinut să asigure Mutu.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:00
De ce Mercedes are prima șansă în 2026. Analiza lui Adrian Georgescu
23:55 25 ian.
Gigi Becali, decizie categorică la FCSB, după umilința cu CFR Cluj: „Preiau frâiele”
23:44 25 ian.
Transferul anunțat în direct, după FCSB – CFR Cluj 1-4: „Da, e adevărat”
23:30 25 ian.
VIDEOColorado Avalanche – Toronto Maple Leafs 4-1. Cea mai bună echipă din NHL şi-a regăsit forma!
23:29 25 ian.
Jucătorul pe care Gigi Becali a vrut să-l schimbe din minutul 10: “Eu i-am zis lui Meme. Mi-era frică”
23:24 25 ian.
VideoJurnal Antena Sport | Un fan s-a ales cu 10.000 de dolari după ce a nimerit coşul de la jumătatea terenului!
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. AS Roma a transferat extrema lui Dan Șucu 2 Adrian Porumboiu a dat verdictul în lupta la titlu din Liga 1. Echipa scoasă din calcule: “Nu o văd” 3 Orașul comandat de Ceaușescu își scoate la licitație stadionul. Prețul de pornire e de sute de mii de euro 4 Prima măsură radicală anunţată de Gigi Becali după ce FCSB a fost umilită de CFR şi riscă să rateze play-off-ul! 5 FCSB – CFR Cluj 1-4. Dezastru pentru campioană. Clujenii lui Pancu, victorie crucială în lupta pentru play-off 6 Gigi Becali, anunț despre viitorul lui Elias Charalambous după ce FCSB a fost umilită de CFR Cluj
Citește și