Echipamentul de culoare albă le-a purtat noroc celor de la Steaua, în urmă cu 35 de ani. Lăcătuș și compania au cucerit atunci Cupa Campionilor Europeni, după o finală câștigată la penalty cu Barcelona.
”Tricolorii vor disputa mâine, de la ora 19:00, partida cu Armenia într-un echipament special! Firește, noul model lansat în această lună, dar varianta ALB COMPLET!
Asta în contextul culorilor pe care le vor purta echipa-gazdă și arbitrii. Să fie cu noroc și să îl inaugurăm cu 3 puncte! Hai România!”, au anunțat cei de la FRF.
TOȚI PENTRU ROMÂNIA! Tricolorii ocupă locul patru în grupă
După primele două jocuri din preliminariile pentru Cupa Mondială din 2022, România se află pe locul patru. Tricolorii au pierdut cu Germania și au câștigat cu Macedonia de Nord, scor 3-2.
Pentru jucătorii lui Mirel Rădoi urmează deplasarea în Armenia, acolo unde vor juca miercuri. Partida se va disputa de la ora 19:00 și va putea fi urmărită în format live text pe AS.ro.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- România va evolua, miercuri, în Armenia
- România se află pe locul 4 în grupa de calificare
- PAOK - Panathinaikos e live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- Boavista - Sporting e live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 22:30
- Luis Figo, verdict despre șansele României de calificare la World Cup 2026: „Aveți jucători tineri și buni”
- Cosmin Contra, semnal de alarmă pentru tricolori înainte de Austria – România: „E un meci foarte important!”
- România U19 şi-a aflat adversarii de la EURO 2025, care se desfăşoară în ţara noastră!
- Noi dezvăluiri despre ruptura de la echipa națională! Mesaj pentru Mircea Lucescu: „Se dau loviţi”
- Mesajul lui Mihai Stoichiţă, cu două luni înainte de Austria – România: „Asta îmi doresc”