Închide meniul

TOŢI PENTRU ROMÂNIA | Reacţia lui Mirel Rădoi, după România – Macedonia de Nord 3-2: "A fost un thriller! A fost ca la box, un black-out total!" Avertisment înaintea războiului cu Germania: "Aşa nu avem nicio şansă!"

Antena Sport Publicat: 25 martie 2021, 21:11

Comentarii
TOŢI PENTRU ROMÂNIA | Reacţia lui Mirel Rădoi, după România – Macedonia de Nord 3-2: "A fost un thriller! A fost ca la box, un black-out total!" Avertisment înaintea războiului cu Germania: "Aşa nu avem nicio şansă!"

Mirel Rădoi este selecţionerul României

România a încasat două goluri în doar 86 de minute. Mirel Rădoi şi-a adus aminte de cel mai negru coşmar din carieră. Semifinala de coşmar de coşmar cu Middlesbrough. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Este o seară de poveste. Mă bucur că este una fericită. În două minute au fost de black-out otal. Vlad tot ţipa la ei, dar nu puteau reacţiona mental. Îi înţeleg că am trecut prin astfel de momente în episodul Middlesbrough. Mă bucur că ne-am revenit după câteva secunde. Le-am spus pe bancă că ori noi, ori Macedonia de Nord va câştiga. A fost ca un meci de box. Mă bucur că am câştigat noi", a spus Mirel Rădoi la Pro TV, după România – Macedonia de Nord 3-2.  

"Am vrut să vă corectez să vă spun că a fost un thriller. Am crezut că totul mergea bine. Am avut mari emoţii, ne-a trecut glonţul pe cla cap. Într-un minut, puteam să pierdem tot ce am făcut în 80 de minute. Chiar vreau să îl felicit pe Goran Pandev pentru ce face la vârsta asta, cum protejează mingea, nu a pierdut niciun duel", a mai spus Mirel Rădoi!

Mirel Rădoi: "Nu avem şanse cu Germania dacă jucăm ca în final"

Rădoi spune că putem spera la o minune cu Germania dacă vom juca ca în primele 80 de minute cu Macedonia. Finalul e de uitat pentru selecţioner. 

"Dacă ne luăm după ce le 80 de minute, putem să speră. Dacă ne luăm după cele două minute tragice, nu avem nicio şansă", a mai spus Rădoi, care a fost pe teren la acel istoric România – Germania 5-1. 

Reclamă
Reclamă

"A fost o victorie pe care şi eu am simţit-o uşoară. Nefiind un jucător tehnic, am reuşit să pasez cu o lejeritate pentru că spaţiile acelea. Cred că nu vor fi la fel datele problemei", a mai spus Mirel Rădoi. 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va impune Dennis Man la PSV Eindhoven?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
13:12
Ce șanse au FCSB, CFR și Craiova să treacă mai departe de adversarele lor din Europa? Verdictul specialiștilor
13:11
EXCLUSIVFostul jucător al Chindiei, în grupele europene! A transformat un penalty pentru campioana celui mai mic membru UEFA 
12:40
Românii își continuă aventura în calificări la Europe Smash – Sweden (LIVE VIDEO, AntenaPLAY). Programul de azi
12:38
Ștefan Baiaram poate prinde un transfer de top: „L-am propus la un preț de 6-7 milioane de euro”
12:07
Jordan Gele pleacă în sfârșit de la FCSB. Renegatul lui Gigi Becali ajunge la un fost club al lui Vali Lazăr
11:40
“Omul” Schumacher și “caracatița” Hamilton. Dezvăluiri oferite de omul care a lucrat cu amândoi la Mercedes
1 Jucătorul “distrus” de Gigi Becali după ce FCSB a eliminat-o pe Drita din Europa League: “Nu prea a contat” 2 Drita – FCSB 1-3. Campioana, calificare în play-off-ul Europa League, după un meci de vis la Priştina 3 Mirel Rădoi a răbufnit după calificarea dramatică a Universității Craiova: „Dacă cineva m-a luat de prost…” 4 Câţi bani şi-a asigurat FCSB pentru calificarea în play-off-ul Europa League. “Tun financiar” dat de Gigi Becali 5 Gigi Becali și-a făcut planul de transferuri după calificarea în play-off-ul Europa League. Mutare de urgență 6 „Senzațional”. Ciprian Marica a remarcat un jucător de la FCSB, după calificarea în play-off-ul Europa League
Citește și