TOŢI PENTRU ROMÂNIA | S-a auzit Ciuleandra în mijlocul Budapestei! Bucuria jucătorilor României U21 după victoria în faţa Ungariei

De Antena Sport
Publicat: 28 martie 2021, 7:26

Tricolorii României U21 au fost toţi pentru România, la finalul meciului câştigat în faţa Ungariei U21. S-a auzit Ciuleandra chiar la Budapesta, acolo unde jucătorii lui Adi Mutu au sărbătorit cum se cuvine victoria contra rivalei istorice.

Bucurie jucători România U21

ProfimediaImages

Jucătorii noştri s-au strâns pe teren la finalul partidei şi, la îndemnul căpitanului Marin, au scandat "România ale" pe ritmul vestitei Ciuleandra. Alexandru Măţan, jucătorul meciului, a fost ridicat pe umeri de ceilalţi colegi.

TOŢI PENTRU ROMÂNIA | Şansele tricolorilor de a ajunge în sferturile Euro 2021

Echipa naţională de tineret stă cu sufletul la gură pentru calificarea în sferturi la Euro U21. Victoria tricolorilor contra Ungariei a fost urmată de remiza dintre Olanda şi Germania, scor 1-1.

Victorie cu Germania. Ca să nu mai depindă de niciun calcul, tricolorii trebuie să învingă în ultimul meci al grupei.

Egal cu Germania. În acest scenariu, lucrurile se complică. Dacă Olanda învinge Ungaria, echipă fără şanse de calificare, vom avea trei echipe cu câte 5 puncte: România, Germania şi Olanda. Se va face un clasament în care vor conta meciurile directe. Toate sunt egale, la fel şi golaverajul, astfel încât vor fi decisive golurile marcate!

Înfrângere cu Germania. În acest scenariu, Olanda trebuie să piardă meciul cu Ungaria sau să facă egal.

Clasament Grupa A

George Baltă, la AS.ro LIVE

Unde poate ajunge Adrian Mutu după ce Edi Iordănescu "i-a suflat" postul de selecționer
Fotbal intern • 17:26
Unde poate ajunge Adrian Mutu după ce Edi Iordănescu „i-a suflat” postul de selecționer. Oferta care face uitate negocierile cu FRF
Edi Iordănescu, avertizat înainte de a prelua echipa naţională
Echipa naţională • 21 ian., 12:49
Edi Iordănescu, alături de tatăl său la echipa națională: ”Ar fi un plus!” Propunerea lansată de Viorel Moldovan
Câbd va anunţa Răzvan Burleanu noul selecţioner
Echipa naţională • 19 ian., 8:07
Favoritul FRF pentru postul de selecționer! Cine are avantaj în lupta în trei pentru a conduce naționala
15:29 Australian Open 2022 | Simona Halep, avertizată: ”Alize Cornet nu este niciodată o jucătoare de subestimat” 14:43 Australian Open 2022 | Matteo Berrettini – Gael Monfils, al doilea sfert de finală de la Melbourne 14:29 Peluza Nord vine pe Ghencea. Meciul la care ultrașii vor intra pentru prima oară pe noul stadion. Anunțul făcut de Mustață 14:19 Karim Benzema a uitat de rivalitatea cu Lionel Messi: ”Cine îl critică pe Messi nu înțelege nimic din fotbal” 13:51 Edi Iordănescu, avertizat chiar înainte să devină selecționerul României! ”Rezultatele nu pot veni din prima, va fi o muncă dificilă” 12:42 George Pușcaș, OUT de la Reading? Anunțul făcut de manager chiar după golul marcat de atacant 12:35 Laszlo Dioszegi l-a făcut praf pe Constantin Budescu: ”L-am așteptat stadion de la ora 8:00 de dimineața până la 17:00. Îi pot spune domnului Budescu că este lipsit de educație” 12:10 FCSB – CFR Cluj LIVE TEXT (20:00). Debut infernal de 2022 pentru gazde. Echipele probabile 11:38 Australian Open 2022 | Mașinăria Ashleigh Barty, de neoprit! Calificare în sferturi, fără set pierdut. A bătut-o și pe eleva lui Darren Cahill 10:46 EXCLUSIVGigi Becali i-a hotărât viitorul lui Octavian Popescu! Anunțul făcut de patronul de la FCSB