TOȚI PENTRU ROMÂNIA | Tricolorii puteau produce surpriza pe final! Joshua Kimmich: "Am fost norocoși că România nu ne-a egalat în minutul 90!"

De Antena Sport
Publicat: 29.03.2021, 5:39

România a pierdut cel de-al doilea joc din preliminariile Cupei Mondiale, scor 0-1, cu Germania. Deși nemții au dominat meciul și au ratat foarte multe ocazii, tricolorii ar fi putut da lovitura pe final. Joshua Kimmich consideră că el și colegii săi au fost norocoși în ultimele minute ale partidei.

Joshua Kimmich

Profimediaimages

Nemții au deschis scorul rapid, în prima repriză, dar nu au reușit să majoreze diferența, având în fața un Niță în zi de grație. Mai mult, România a ratat doua ocazii mari, în final de meci, prin Pușcaș și Stanciu, iar Germania a fost nevoită să tragă de timp.

"Am fost norocoși că România nu a marcat în minutul 90. Ar fi fost karma, pentru că nu am mai marcat. Am avut mult mingea, dar nu am găsit mereu cea mai bună pasă", a spus Kimmich la finalul jocului.

️ Joshua #Kimmich: "Wir hatten Glück, dass Rumänien in der 90. Minute nicht den Ausgleich macht. Das wäre die Rache gewesen. Wir waren zwar relativ ballsicher, hatten aber nicht immer die beste Lösung in der Spieleröffnung."#ROUGER #DieMannschaft | #Stimmen pic.twitter.com/hw3X5vsu3e
— Die Mannschaft (@DFB_Team) March 28, 2021

TOȚI PENTRU ROMÂNIA | Tricolorii vor întâlni Armenia

După primele două jocuri din preliminariile pentru Cupa Mondială din 2022, România se află pe locul patru. Tricolorii au pierdut cu Germania și au câștigat cu Macedonia de Nord, scor 3-2.

Pentru jucătorii lui Mirel Rădoi urmează deplasarea în Armenia, acolo unde vor juca miercuri. Partida se va disputa de la ora 19:00 și va putea fi urmărită în format live text pe AS.ro.

Edi Iordănescu, la AS.ro LIVE

România joacă la Cupa Davis cu Portugalia
Tenis • 18 sept., 15:59
Cupa Davis | România, la egalitate cu Portugalia după prima zi! Victorie uriașă pentru Marius Copil. Filip Jianu, învins
Mirel Rădoi, pe banca României
Echipa naţională • 17 sept., 14:02
Mirel Rădoi a anunțat lotul preliminar pentru dubla cu Germania și Armenia! Stranierii din care va alege selecționerul
Mirel Rădoi, momente incredibile la conferinţa de presă
Echipa naţională • 9 sept., 14:18
Macedonia de Nord – România 0-0 | Momente incredibile la conferinţa de presă. Scaunul lui Mirel Rădoi, dezinfectat pe loc. Ce s-a întâmplat când a venit selecţionerul gazdelor
Ipostazele "intime" în care nu au crezut că vor fi vreodată filmați: Mihai Petre și Elwira, gest curajos pentru îndeplinirea unei probe
1
Foto „Nicio ţară nu poate dispune arestarea mea”. Dragoş Săvulescu îi cere despăgubiri României. „Soţia mea nu poate dormi şi mânca!”
22:11 Dinamo – FC Botoşani 1-2 | Gabi Torje şi-a ieşit din minţi: „Dinamo este o emblemă! Botoșaniul are doar unii din arte marțiale și luptători pe la Olimpiadă!” 21:44 Preferatul lui Gigi Becali are probleme grave de sănătate: „Nu a putut să stea nici în picioare, a vomitat toată noaptea!” Situaţie incredibilă: „Foarte nasol!” 21:00 Dinamo – FC Botoşani 1-2 | Dezastrul continuă! „Câinii” au marcat după 535 de minute, însă au ajuns la şase înfrângeri consecutive. Moldovenii, la un punct distanţă de liderul CFR Cluj 20:44 VIDEO„Tunetul Nordului” a lovit din nou! Erling Haaland are mai multe goluri decât meciuri jucate. A reuşit o „dublă” de senzaţie în Dortmund – Union Berlin 4-2 19:52 FotoSimona Halep şi-a încântat fanii cu primele imagini din luna de miere. Modul în care se menţine în formă şi cum se relaxează alături de Toni Iuruc 19:21 Dan Petrescu, ultimele informaţii despre situaţia lui Denis Alibec: „Vom suferi!” Când poate reveni atacantul: „Nu cred că va putea intra direct!” 18:52 Mihai Stoica, prima reacţie după ce Vali Creţu a anunţat că a fost „şmecher” când a primit penalty. „N-a fost şi nu va fi. Să se anuleze golul!” 18:30 David Moyes, tactică sinucigaşă! Cum l-a făcut pe David de Gea să fie erou în West Ham – Manchester United 1-2. Meci nebun în Premier League 17:55 VIDEOLaurențiu Reghecampf, la 46 de ani! „Visul meu este să câştig titlul cu Universitatea Craiova” Declaraţia savuroasă despre olteni: „Este ca o bombă atomică!” 17:43 Dan Petrescu i-a răspuns lui Marius Şumudică: „Să aibă rezultatele pe care le-am avut eu!”. Anunţ ferm al „Bursucului”. „Trebuie să îţi vezi de treaba ta”