”Astăzi, la prânz, au sosit rezultatele testelor COVID pe care întreaga delegație a României, jucători și staff, le-a efectuat aseară, la sosirea din Norvegia. Și toate sunt negative!
A fost testul necesar tricolorilor pentru disputarea jocului România – Austria de mâine și ultimul de la acțiunea naționalei în octombrie.
Hai, România”, se arată în comunicatul celor de la FRF.
Rădoi: ”Mâine trebuie să arătăm bine”
România va juca cu Austria la Ploiești, miercuri, de la ora 21:45, iar meciul va fi în format live text pe AS.ro.
”Mâine seară trebuie să arătăm bine. Fiecare meci este captial, asta trebuie să le transmitem băieților”, a declarat Rădoi înaintea meciului.
- România va juca cu Austria
- Tricolorii au fost testați din nou de COVID-19
- Mesajul lui Rădoi pentru tricolori
- Cupa Mondială Echipe Mixte 2025 e live în AntenaPLAY (30 noiembrie - 7 decembrie)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Ciprian Marica, glumă sau “săgeată” spre Mircea Lucescu? “Are 80 de ani și ține locul ocupat”
- Cristi Borcea surprinde! Pe cine vede viitor selecționer al naționalei României
- Mesaj sublim al tricolorilor de 1 decembrie. Hagi, Rațiu, Man, Drăguș – la unison: “La mulţi ani, România!”
- Ce amenzi dă Mircea Lucescu la naționala României. Alibec a dat din casă: “Nici nu te mai primește”
- Adi Popa le dă doar 6% şanse tricolorilor să meargă la Mondial! Ce a spus înaintea barajului cu Turcia
































