“Tricolorii”, luați la țintă după Germania – România 2-1: “Ianis nu îl poate egala pe taică-su! Ivan e prea plin de el!”

Dragoș Vasile Publicat: 9 octombrie 2021, 17:53

Comentarii
Tricolorii, luați la țintă după Germania – România 2-1: Ianis nu îl poate egala pe taică-su! Ivan e prea plin de el!

Profimedia

“Tricolorii”, luați la țintă după Germania – România 2-1

Adrian Porumboiu a analizat prestația naționalei lui Mirel Rădoi de la Hamburg. Fostul mare arbitru s-a declarat impresionat, dar a găsit și motive de critică.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Sunt chiar plăcut impresionat, am văzut o echipă cum nu mai văzusem de mult, să joace atât de bine. O notă în plus pentru antrenorul care a pregătit excelent jocul. Având în față adversari de plus 14 karate, super fotbaliști, am avut o așezare pe teren de excepție. Mi-a plăcut toată echipa, am o singură îndoială. Nu trebuia schimbat Ianis, producea tot timpul acolo, mai era nevoie de încă o sclipire… dacă scăpa cum a scăpat Pușcaș, cred că îl executa pe portarul advers. A fost magistral puștiul. Ianis să îi dea mingea printre picioare lui Rudiger, jucător de zeci de milioane de euro de la Chelsea, l-a umilit! Umilință mai mare decât să marchezi după ce îi dai mingea printre picioare unui adversar rar întâlnești. Super talent. Sigur, pe taică-su nu îl poate egala, să stea liniștit, Gică rămâne unic, dar Ianis are stofă.

Golul 2 pe care l-au marcat ei a fost neglijență. Greu de înțeles, o fază fixă. Știi că trebuie să acoperi bara a doua, că trebuie să urmărești omul, dar nu o faci. Cât despre introducerea lui Ivan… nu am nimic cu el, o fi talentat, dar așa ceva… e prea plin de el și nu dă acel «prea plin» pe teren. Singurul care nu a intrat în joc a fost Ivan. Exceptând lipsa de inspirație cu Ivan, nota 10 pentru Rădoi, pentru cum a așezat echipa pe teren. Nu înseamnă că e vinovat Ivan, e jucător de mare talent, să nu înțeleagă cineva că mă iau de el, dar părerea mea e că nu a intrat în ritmul jocului”, a declarat Adrian Porumboiu pentru gsp.ro.

Gabi Tamaș surprinde după Germania – România 2-1: ”Mai bine luai 6 și stăteai liniștit, decât să pierzi două puncte!”

Gabi Tamaș a surprins după Germania – România 2-1. Deși i-a lăudat pe “tricolori”, fostul internațional are un mare regret.

„Știți că vă zic adevărul. Chiar m-am uitat. Prima repriză a fost extraordinară. Și în a doua repriză am avut câteva ocazii. Bine, posesia a fost de partea lor, dar ați văzut cât costă echipa Germaniei. Per total, mi-a plăcut jocul României. Bravo jucătorilor! Felicitări!

Reclamă
Reclamă

Golul lui Hagi a fost extraordinar. Nu contează ca i-a dat-o printre picioare lui Rudiger. Te uiți că au controlat mingea cu dreptul și a dat cu stângul. Nu e vorba de cât iei, pentru că înfrângerea rămâne înfrângere. Mai bine iei 6, decât să pierzi într-o manieră în care a luptat 90 de minute ca un erou.

Adică mai bine luai 6 și stăteai liniștiț, decât să pierzi două puncte… Mi-au plăcut de toți jucătorii jucători pentru că au jucat împreună, ca o echipă. Nu au fost individualități. Nu mai sunt individualități”, a spus Gabi Tamaș după amicalul CSA Steaua – FC Voluntari 2-1.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:40

Mario Camora, îndemn pentru colegii săi după victoria cu FC Argeș: „Trebuie să ne gândim la titlu”

22:36

Ce se întâmplă cu Daniel Bîrligea după ce a fost supus unei intervenţii chirurgicale. Verdictul medicilor

22:30

Marotta a risipit orice îndoială! Anunțul lui Inter despre viitorul lui Chivu: „Este unul dintre cei mai buni”

22:22

FC Argeș – CFR Cluj 0-1. Păun dă lovitura în prelungiri pentru echipa lui Daniel Pancu

22:06

EXCLUSIVSfatul lui Victor Piţurcă pentru Gică Hagi: “Fii atent că e foarte importantă sănătatea!”

22:06

Fanilor lui Inter nu le-a venit să creadă. Ce decizia a luat Chivu la meciul cu Cagliari

1 Nici nu a venit bine că riscă să plece. Ce se întâmplă cu Puşcaş? Andrei Nicolescu: “Va trebui să luăm o decizie” 2 Surpriză de proporţii pregătită de Florentino Perez! Antrenorul care a câştigat trofee cu Lionel Messi, dorit de Real Madrid 3 Adevărul despre demiterea lui Cristiano Bergodi. Dezvăluirea lui Cristi Săpunaru: “Să iasă și să spună” 4 Se pregăteşte o nouă forţă pentru Liga 1! “Nu pot accepta asta!” 5 Nicăieri ca la ei: jumătate de campionat se bate la titlu! Favorita și echipa care a investit 23 de milioane €, la retrogradare 6 Verdictul specialistului după cea mai controversată fază din meciul “nebun” Bayern Munchen – Real Madrid 4-3!
Citește și