Tricolorii și-au ales numerele de pe tricou! Maxim rămâne ”decarul” naționalei! Cât vor avea Budescu și Alibec

Silviu Corneanu Publicat: 1 iunie 2021, 13:37

Comentarii
Tricolorii și-au ales numerele de pe tricou! Maxim rămâne ”decarul” naționalei! Cât vor avea Budescu și Alibec

Tricolorii și-au ales numerele de pe tricou

Tricolorii și-au ales numerele de pe tricou, iar Alexandru Maxim va fi în continuare ”decarul” României. Constantin Budescu și-a ales numărul 20, în timp ce Denis Alibec a rămas la 7. Dacă Stanciu a rămas la 23, Tănase la 19, iar Ianis Hagi la 14.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tricolorii și-au ales numerele de pe tricou

Mirel Rădoi a convocat 25 de jucători pentru meciurile amicale pe care România le va disputa în luna iunie, cu Georgia şi Anglia.

1. Niţă
2. Căpuşă
3. Ganea
4. Rus
5. Nedelcearu
6. Chiricheş
7. Alibec
8. Cicâldău
9. Ivan
10. Maxim
11. Moruţan
12. Vlad
13. Keşeru
14. Hagi
15. Cristea
16. Iacob
17. Păun
18. Marin
19. Tănase
20. Budescu
21. Olaru
22. Camora
23. Stanciu
24. Sorescu
25. Băluţă

Tricolorii și-au ales numerele de pe tricou/sursa:frf.ro

Jucătorii naționalei s-au reunit la Mogoșoaia

Jucătorii convocați de Mirel Rădoi s-au reunit la Mogoșoaia. Selecționerul a pus mai mult accentul pe posesie la ședințele de pregătire pe care le-a susținut. Rădoi a făcut un schimb de generații la prima reprezentativă.

Mirel Rădoi a rămas fără doi dintre jucătorii pe care i-a convocat inițial. Andrei Burcă și Nicușor Bancu s-au accidentat. Cei doi au fost înlocuiți de Iulian Cristea și Mario Camora.

Reclamă
Reclamă

Nu au putut intra în calcule pentru această acțiune Ionuț Radu, Alin Toșca, Valentin Mihăilă, Dennis Man, George Pușcaș, Florin Andone și Nicușor Bancu, convocat inițial, anunță frf.ro.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:18

Plecare de la Inter la finalul sezonului! Cristi Chivu rămâne fără un jucător important

19:03

FotoAtmosferă incendiară înainte de Turcia – România! Fanii turci au pregătit o scenografie specială

19:00

LIVE TEXTTurcia – România 0-0. Tricolorii lui Mircea Lucescu forțează victoria în „infernul” de la Istanbul

18:42

Jucătorul dorit de Barcelona, ademenit cu o ofertă stelară de clubul său. Ar deveni cel mai bine plătit jucător

18:07

Mircea Lucescu și-a spus marea nemulțumire înainte de Turcia – România: „Nu este normal”

17:50

Senegal, ironie maximă înspre Maroc. Ce vor face “leii din Teranga” după ce au pierdut AFCON la masa verde

1 Patru jucători, în afara lotului pentru duelul cu Turcia de la Istanbul. Pe cine a trimis Lucescu în tribune 2 Mircea Lucescu a decis echipa de start pentru meciul cu Turcia! Revenire importantă în primul 11 3 Mihai Rotaru îşi face o nouă echipă la Craiova. A început selecţia 4 „Mulțumim UEFA pentru decizie” Turcii exultă după ce au aflat cine e arbitru cu România 5 Cum arată geanta de 10.000 de euro cu care Ianis Hagi s-a prezentat la plecarea naţionalei în Turcia 6 Turcii anunță o pierdere grea pentru naționala Românei. L-au scos din echipa de start
Citește și