Ucraina U21 – România U21 1-0. Ce hoție! Jucătorii U21 pierd în Ucraina după o simulare grosolană. Eroare colosală de arbitraj

Antena Sport Publicat: 9 octombrie 2020, 17:20

Hepta

Ucraina U21 - România U21, vineri, 18:30, LIVE TEXT pe AS.ro

România U21 a arătat un joc bun în a doua repriză a meciului cu Ucraina U21, dar a avut parte de ghinion pe final de partidă, atunci când arbitrul a văzut un fault invizibil în careu după o simulare grosolană. În ciuda unei ocazii mari, jucătorii lui Adrian Mutu nu au reușit să înscrie și merg cu moralul scăzut în meciul de marți cu Malta.

S-a încheiat meciul.

Min. 90: 3 minute de prelungire acordate de arbitru

Min. 82: BARĂ pentru România! Trecem de puțin pe lângă gol.

Min. 80: Gol Ucraina! Buletsa transformă penalty-ul invizibil văzut de arbitru.

Min. 78: Ocazie mare pentru România! Darius Olaru trage puțin pe lângă poartă.

Minutul 69: Ocazie mare pentru Ucraina, dar Vlad respinge lovitura de cap în corner.

Minutul 59: Jucătorii români plimbă mingea în jurul careului, dar centrarea lui Boboc iese în afara terenului.

A început repriza a doua.

Arbitrul fluieră finalul primei reprize.

Min. 41: Ocazie România! Șutul lui Mățan trece pe lângă poartă. Dennis Man se afla și el în fața porții.

Min. 37: Ocazie Ucraina, dar șutul trece peste poarta lui Vlad.

Min. 21: Șutul lui Ciobanu este respins în corner de portarul ucrainean.

Minutul 16: Schimbare la Ucraina. Intră Lebedenko și iese Vantukh, accidentat.

Minutul 6: România reușește să înscrie, dar golul este anulat după ce Dennis Man este surprins într-o poziție de offside.

Update 18:30: A început meciul. Hai România!

LIVE TEXT România U21, echipa de start:

Andrei Vlad- Denis Haruț, Virgil Ghiță, Alexandru Pașcanu, Raul Opruț- Darius Olaru, Marius Marin, Andrei Ciobanu- Dennis Man, Valentin Costache, Alexandru Mățan.

Ucraina U21 – România U21 | Declaraţiile lui Adi Mutu

Adrian Mutu nu se gândeşte decât la locul 1, dar ia fiecare meci pe rând.

"Nu pot să spun că mă tem de ceva anume. Eu cred că suntem pregătiți de orice dificultate pe care o putem întâlni. Ne ajută foarte mult. Dennis (n.r. – Man) este un jucător valoros, cred că este într-o formă bună. A trebuit să ia o pauză din cauza îmbolnăvirii, dar este tânăr și poate să recupereze foarte repede. Dacă joacă sau nu titular, încă nu m-am decis.

Obiectivul nostru final este calficarea la european. Avem și obiective intermediare, iar unul dintre ele este și acest meci cu Ucraina, de mâine. Așa cum le-am spus și lor, nu trebuie să se gândească la obiectivul final pentru că pot pierde din vedere obstacolele care sunt până la obținerea calificării. Trebuie să luăm meci cu meci, să câștigăm meci cu meci și după vom vedea pe ce poziție o să terminăm”, a spus Mutu, citat de FRF TV.

Ucraina U21 – România U21 | Lotul tricolorilor pentru dubla cu Ucraina şi Malta

Portari: Andrei Vlad (FCSB), Teodor Axinte (Politehnica Iași), Marian Aioani (Chindia Târgoviște);

Fundași: Denis Haruț (FC Botoșani), Ștefan Vlădoiu (Universitatea Craiova), Alexandru Pașcanu (SD Ponferradina / Spania), Andrei Chindriș (FC Botoșani), Virgil Ghiță (FC Viitorul), Radu Boboc (FC Viitorul), Raul Opruț (Hermannstadt), Radu Drăgușin (Juventus Torino / Italia);

Mijlocași: Marius Marin (AC Pisa / Italia), Tudor Băluță (Brighton / Anglia), Cătălin Itu (CFR Cluj), Andrei Ciobanu (FC Viitorul), Darius Olaru (FCSB), Ion Gheorghe (FC Voluntari), Alexandru Mățan (FC Viitorul), Claudiu Petrila (CFR Cluj), George Cîmpanu (FC Botoșani), Denis Drăguș (Crotone / Italia); Olimpiu Moruțan (FCSB)

Atacanți: Louis Munteanu (ACF Fiorentina / Italia), George Ganea (FC Viitorul), Valentin Costache (CFR Cluj), Dennis Man (FCSB)

Meciul dintre Ucraina şi România se va disputa vineri, de la ora 18:30, în format LIVE TEXT pe AS.ro.

0:39 Gigi Becali l-a comparat pe Florinel Coman cu Diego Maradona: „Asta a făcut la FCSB!”. Propunere în direct de 500.000 de euro 0:21 Decizia luată de Gigi Becali, după gafa colosală a lui Ştefan Târnovanu din Sepsi – FCSB 2-2: „Înseamnă că nu vede bine!” 0:07 „Mi-am bătut joc!” Ştefan Târnovanu şi-a asumat toată răspunderea după Sepsi – FCSB 2-2. Răspuns la ameninţările lui Gigi Becali 0:05 Cât de gravă e accidentarea lui Florinel Coman, din Sepsi – FCSB! Anunţ înaintea confruntării cu Gică Hagi: „Să rupem blestemul!” 24
23:40
Cum poate deveni FCSB campioană, după remiza cu Sepsi! Roş-albaştrii, la un pas de titlu
24
22:40
Sepsi – FCSB 2-2. Coman s-a „rupt”, Târnovanu a gafat. Sărbătoarea de titlu a roş-albaştrilor se amână, după un meci de coşmar!
24
22:40
Fabrizio Romano a anunţat că Xavi va rămâne la Barcelona! Cine l-a făcut pe antrenorul catalanilor să se răzgândească
24
22:35
VIDEOImagini COLOSALE din vestiarul Unirii Slobozia, după promovarea în Liga 1! S-a sărbătorit pe „modelul” Inter
24
22:30
VIDEOAEK – Panathinaikos 3-0 şi Aris – Olympiacos 1-1 au fost în AntenaPLAY! Pas uriaş spre titlu pentru AEK. Probleme pentru Lucescu
24
22:26
Florinel Coman s-a accidentat în Sepsi – FCSB! Lovitură pentru „Mbappe”, înainte de EURO 2024