Un fost campion cu FCSB face spectacol în Liga 1 și are un mesaj pentru Rădoi: ”Sunt jucătorul echipei naționale!”

Silviu Corneanu Publicat: 31 octombrie 2020, 16:38

Comentarii
Un fost campion cu FCSB face spectacol în Liga 1 și are un mesaj pentru Rădoi: ”Sunt jucătorul echipei naționale!”

Mirel Rădoi este selecţionerul României

Rusescu a înscris în victoria celor de la Clinceni, scor 2-0, cu Sepsi și a vorbit despre posibilitatea de a reveni în tricoul echipei naționale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Raul Rusescu nu și-a luat gândul de la prima reprezentativă și are un mesaj pentru selecționer.

Raul Rusescu: ”Naționala este visul suprem”

Am mai spus-o, până în momentul când voi spune 'stop', sunt jucătorul echipei naționale și mă voi prezenta cu tot sufletul dacă se va apela la mine. Naționala este visul suprem”, este mesajul lui Rusescu pentru Rădoi, după care a continuat: ”Am declarat în câteva rânduri, mă bucur de fiecare antrenament, de fiecare meci. Mă bucur să fiu aici, am colegi buni și asta mă bucură”.

Ajuns la 32 de ani, Rusescu are 3 titluri în Liga 1, două cu FCSB și unul cu Unirea Urziceni. Atacantul a fost și golgheterul româniei în sezonul 2012-2013.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:58

Ce face azi arbitrul „bandit” care a eliminat Italia de la Mondialul din 2002 și a fost închis pentru trafic de droguri

14:56

Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu

14:42

FotoValentin Ceauşescu a spus adevărul despre influenţa sa de la Steaua: “Nimeni nu îndrăznea”

14:03

Compania care construiește stadionul de 100 de mil. de € din Liga 1 a făcut anunțul: “Devine realitate”

13:55

Edi Iordănescu a dat verdictul în lupta la titlu! Pe cine vede favorită în play-off: “Fac o excepţie”

13:39

Încă o lovitură pentru Mircea Lucescu! Un atacant e OUT pentru barajul României cu Turcia

1 Mihai Stoica a găsit primul transfer pentru la vară la FCSB: “E foarte bun. Rămâne liber” 2 Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după venirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Există speranţe” 3 Gigi Becali, o nouă “săgeată” spre Mihai Stoica: “Poate n-ar trebui să vă spun asta, dar vă spun” 4 Filipe Coelho a auzit ce a spus Mirel Rădoi despre el și nu s-a ferit să dea replica: “Al meu? Nu” 5 Antrenorul lui Celta Vigo, reacţie superbă după gafa lui Ionuţ Radu din Celta Vigo – Lyon 1-1: “Sunt mândru” 6 Foto“Cea mai frumoasă fată din lume”, gata de nuntă. S-a logodit cu un bărbat celebru
Citește și