Un fost căpitan al României ne aduce cu picioarele pe pământ: "Ne batem la locul doi. Germania este un monstru cu 7 capete care nu va pierde primul loc"

Antena Sport Publicat: 25 martie 2021, 12:45

Comentarii
Un fost căpitan al României ne aduce cu picioarele pe pământ: "Ne batem la locul doi. Germania este un monstru cu 7 capete care nu va pierde primul loc"

Germania lui Joachim Low, favorită la câştigarea Grupei J a preliminariilor CM 2022

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

”În teorie, trebuie să câştigăm şi avem toate premisele să câştigăm. Este foarte important ca naţionala să nu piardă puncte cu echipele cu care nu şi-a programat să piardă puncte. Dacă România nu câştigă şi nu facem maximum de puncte din meciurile cu Macedoania, Armenia… Dacă nu scoţi maxim de puncte cu echipele cu care ţi-ai programnat să scoţi maximum de puncte, atunci nu cred că că poţi să emiţi pretenţii să te califici.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nu este un fapt că o să câştigăm cu Macedoania, cu Armenia, cu Germania. Cu echipele cu care ne batem la locul doi, pentru că Germania este un monstru cu 7 capete care nu va pierde primul loc, mai departe noi trebuie să ne batem la locul 2 şi să scoatem maxim din celelalte meciuri”, a spus Răzvan Raţ, citat de looksport.ro. 

România începe drumul spre CM 2022 | Caz de Covid-19 în lotul Germaniei

Probleme uriaşe la naţionala Germaniei. A fost depistat un jucător cu Covid-19 în lotul lui Joachim Low. Există riscul ca meciul cu România, de pe Arena Naţională, să nu se mai poată disputa.

Din primele informaţii, se pare că este vorba de Jonas Hofmann. Mijlocaşul de 28 de ani al lui Borussia Monchengladbach a fost băgat în izolare, iar coechipierii săi vor fi retestaţi. Nemţii ar trebui să joace în această seară cu Islanda, iar duminică este programată confruntarea cu România. Ambele meciuri sunt în pericol.

România – Germania, duel de foc pe Arena Naţională. Programul complet

  • Joi, 25 martie: Liechtenstein – Armenia, România – Macedonia de Nord, Germania – Islanda (ora 21:45)
  • Duminică, 28 martie: Armenia – Islanda (ora 19:00), Macedonia de Nord – Liechtenstein, România – Germania (ora 21:45)
  • Miercuri, 31 martie: Armenia – România (ora 19:00), Liechtenstein – Islanda, Germania – Macedonia de Nord (ora 21:45)
Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:01

Primul 10 de la Cupa Mondială! Cea mai mare notă de la turneul final după o prestație istorică

8:55

VIDEOTunisia – Japonia 0-4. Spectacol total făcut de „niponi”, cu Istvan Kovacs la centru

8:30

Statistică uluitoare după Ecuador – Curacao 0-0! Selecționata lui Sebastián Beccacece, prima din istorie care face asta

8:11

EXCLUSIVIonuţ Lupescu a dezvăluit motivul pentru care Cristiano Ronaldo nu este scos din echipa Portugaliei: “Am vorbit cu selecţionerul”

7:38

VideoIstvan Kovacs, ce onoare pentru România! Prezent la meciul 1000 de la Campionatul Mondial

7:30

Moment controversat în startul meciului istoric arbitrat de Istvan Kovacs la Mondial. Japonia a cerut penalty

1 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 2 Răsturnare de situație. Ce se întâmplă, de fapt, cu Denis Drăguș. Gigi Becali l-a anunţat ca şi transferat la FCSB 3 Gigi Becali pregătește o schimbare majoră la FCSB. Titular surpriză anunțat: „E foarte bun. Jucăm cu el” 4 Daniel Oprița a făcut anunțul! O echipă din Liga a 2-a atacă promovarea cu un buget uriaș: „Șapte milioane de euro!” 5 Scandal uriaș la Cupa Mondială! Algeria a făcut plângere la FIFA din cauza lui Lionel Messi 6 Fostul jucător al lui Real Madrid a suferit un infarct, la numai 40 de ani! A fost operat de urgenţă după meci
Citește și