Închide meniul

Unde s-au relaxat „tricolorii”, înaintea partidei cu Cipru: „Peisaj de vacanță!” Mircea Lucescu i-a scos la plimbare

Viviana Moraru Publicat: 11 octombrie 2024, 13:50

Comentarii
Unde s-au relaxat tricolorii”, înaintea partidei cu Cipru: Peisaj de vacanță!” Mircea Lucescu i-a scos la plimbare

Jucătorii naționalei, în Cipru/ Facebook Echipa Națională

„Tricolorii” s-au relaxat, înaintea partidei cu Cipru. Jucătorii naționalei au fost scoși la plimbare de Mircea Lucescu, pe malul Mării Mediterane.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România se va duela cu Cipru, în etapa a treia din Liga Națiunilor. Partida din etapa a treia a grupei se va disputa sâmbătă, de la ora 21:45, și va fi în format live text, pe AS.ro.

Unde s-au relaxat „tricolorii”, înaintea partidei cu Cipru

„Tricolorii” și staff-ul naționalei au ajuns în Larnaca joi seara. Cu o zi înaintea partidei, jucătorii au ieșit la plimbare pe malul Mării Mediterane, vremea fiind extrem de plăcută.

Pe paginile oficiale de socializare ale echipei naționale au fost postate mai multe fotografii cu elevii lui Mircea Lucescu, menționându-se clar că aceștia sunt concentrați pe deplin pentru meciul de sâmbătă seara.

Peisaj de vacanță, atmosferă bună, dar concentrare maximă la plimbarea din această dimineață! Jucătorii s-au relaxat câteva minute în apropierea hotelului unde sunt cazați”, se arată în mesajul postat pe Facebook.

Reclamă
Reclamă

După meciul cu Cipru, echipa națională se va deplasa în Lituania, pentru duelul din etapa a patra a grupei Ligii Națiunilor. Meciul se va disputa marți, de la ora 21:45, și va fi în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY.

Ce obiectiv şi-a setat Mircea Lucescu la echipa naţională

Mihai Stoichiţă a transmis că Mircea Lucescu şi-a setat singur obiectivul de a încheia grupa de Liga Naţiunilor pe primul loc, loc care va trimite naţionala la barajul pentru Cupa Mondială din 2026.

Directorul tehnic de la FRF a transmis că selecţionerul i-a mobilizat perfect pe jucători, în vederea partidei cu Lituania. Acesta speră ca „tricolorii” să obţină cele trei puncte, însă ar fi mulţumit şi cu un rezultat de egalitate.

Reclamă

Chiar m-am uitat la antrenamente, toţi concentraţi, toţi mobilizaţi de către Lucescu. E bine, merge bine totul, după părerea mea. Să-i batem pe cei din Cipru, şi după ne gândim şi la Lituania. Primul meci e cel mai important, e o obişnuinţă pentru toată lumea, pe acesta să-l câştigăm. După, din nou cu moral, cu atmosferă bună, mergem în Lituania.

(N.r. Unii spun că ar fi un eşec dacă nu câştigăm aici) Părerea lor. Părerea mea e cu totul alta, nu e niciun eşec. Dacă câştigăm în Cipru, mergem în Lituania. Nu mă gândesc la un meci nul, nu sunt meschin, vreau să-l câştigăm, dar şi un meci egal dacă va fi, nu e niciun eşec. Am văzut şi Lituania la Bucureşti, foarte bine chiar, în unele momente a jucat mai bine decât noi, să fim corecţi.

(N.r. Ne-ar ajuta să terminăm pe primul loc în drumul spre Mondial) Acesta e obiectivul pe care şi l-a impus Lucescu, nu noi, el şi l-a impus. Cred că-l va realiza, nu cred, sunt sigur”, a declarat Mihai Stoichiţă, într-un interviu pentru AntenaSport.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va prinde FCSB Conference League la finalul sezonului?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:41
100 de zile până la World Cup 2026! Situaţia incertă a Iranului
15:41
Pep Guardiola a răbufnit înaintea confruntării cu Real Madrid: “Asta face toată diferenţa”
14:49
100 de zile până la World Cup 2026! Dream Team-ul celor mai bine cotaţi jucători. Echipa de 1.3 miliarde euro
14:49
Condiţia pe care Adrian Ilie i-a pus-o lui Gigi Becali pentru a veni la FCSB: “Doar aşa îl ajut”
14:38
Leo Grozavu, OUT de la Botoşani pentru a patra oară. Câţi bani va încasa de la Valeriu Iftime
14:29
“N-am scăpat de crocodil”. Valeriu Iftime se teme înaintea duelului cu FCSB din play-out: “L-am trimis în altă parte, dar…”
1 CFR Cluj nu a plătit toţi banii! Ce se întâmplă cu depunctarea ardelenilor 2 Mario Tudose şi Matei Ilie, pe lista de achiziţii a lui Gigi Becali: “Om m-am făcut” 3 Steven Nsimba, transfer la o echipă de top din Europa. Lovitură financiară pentru Mihai Rotaru 4 Kyros Vassaras a dat verdictul, după fazele controversate din Farul – CFR Cluj 1-2. Discuţiile din camera VAR, publicate 5 Gigi Becali, şedinţă de urgenţă la Palat după umilinţa FCSB-ului. Ce se întâmplă cu Mihai Stoica şi Mirel Rădoi 6 Ilie Dumitrescu a aflat ce vrea să facă Gigi Becali la FCSB şi a reacţionat: “E senzaţional”
Citește și