Vasile Mogoş a plecat la spital în timpul meciului România – Irlanda de Nord! Lovitură dură încasată de jucătorul lui CFR Cluj

Alex Masgras Publicat: 22 martie 2024, 23:16

Vasile Mogoş a plecat la spital în timpul meciului România - Irlanda de Nord! Lovitură dură încasată de jucătorul lui CFR Cluj

Vasile Mogoş / Colaj Antena Sport & Prima Sport

Vasile Mogoş a plecat la spital în timpul meciului România – Irlanda de Nord! Fundaşul celor de la CFR Cluj a suferit o accidentare serioasă în prima repriză a meciului amical de pe Arena Naţională.

În minutul 41, Vasile Mogoş s-a aflat într-un duel cu Spencer, în careul nord-irlandezilor. Din nefericire, el a fost lovit direct în cap de jucătorul oaspeţilor.

Vasile Mogoş a plecat la spital în timpul meciului România – Irlanda de Nord!

Chiar dacă a continuat să joace în prima repriză, după ce a primit îngrijiri medicale la marginea terenului, Vasile Mogoş a fost schimbat la pauză cu Deian Sorescu.

La scurt timp după ce a început repriza secundă, Vasile Mogoş a părăsit stadionul alături de staff-ul medical al naţionalei şi a fost fost transportat la spital.

Echipele de start în România – Irlanda de Nord

ROMÂNIA: 1. Niță – 3. Drăgușin, 4. Manea, 8. Cicâldău, 9. Pușcaș, 10. Stanciu-cpt., 15. Burcă, 18. R. Marin, 20. Man, 22. Mogoș, 25. Fl. Coman

Selecționer: Edward Iordănescu

Rezerve: 12. Moldovan, 16. Târnovanu – 2. Rațiu, 5. Șut, 6. M. Marin, 7. Alibec, 11. Fl. Tănase, 13. Mihăilă, 14. Hagi, 17. Rus, 19. Drăguș, 21. Moruțan, 23. Sorescu, 24. Olaru, 26. Racovițan

IRLANDA DE NORD: 12. Hazard – 3. Hume, 15. Toal, 17. McNair – 2. Bradley, 19. Charles, 15. Thompson, 13. Lane, 20. Spencer – 10. Reid, 14. Price

Selecţioner: Michael O’Neill

Gică Hagi, Ilie Dumitrescu, Miodrag Belodedici şi Anghel Iordănescu, printre legendele omagiate pe Arena Naţională!

Gică Hagi, Ilie Dumitrescu, Miodrag Belodedici şi Anghel Iordănescu au fost printre legendele omagiate pe Arena Naţională, înainte de startul meciului România – Irlanda de Nord.

Marin Dragnea, Ioan Andone, Romulus Gabor, Jean Vlădoiu, Corneliu Papură şi Viorel Moldovan au pătruns şi ei pe gazon pentru a fi omagiaţi de FRF.

Cu toţii au primit tricouri speciale de la preşedintele FRF, Răzvan Burleanu, cu această ocazie.

Federaţia Română de Fotbal a decis să invite mai multe legende la amicalul România – Irlanda de Nord. Foştii internaţionali care au participat la EURO 1984 şi la Campionatul Mondial din 1994, din SUA, au fost omagiaţi pe teren.

”Cu o ocazie specială și o atmosferă plină de emoție, Federația Română de Fotbal are onoarea de a invita foștii internaționali de la EURO 1984 și Cupa Mondială din 1994 la o întâlnire memorabilă cu suporterii pe Arena Națională.

Meciul de fotbal România – Irlanda de Nord, programat vineri, 22 martie, de la ora 21:45, va fi o ocazie deosebită de a reuni generațiile care au scris pagini de istorie în fotbalul românesc.

Este un moment unic pentru a sărbători și a recunoaște contribuția excepțională a jucătorilor care au marcat generații și au încântat milioane de fani prin performanțele lor”, anunţa anterior FRF, pe site-ul oficial.

17:51 NEWS ALERT„O problemă reală şi gravă!” Prima decizie luată de Dan Şucu, după ce Daniel Niculae a ajuns să fie urmărit penal 17:31 „Să facem un meci mare!” Gică Hagi avertizează că e gata să strice sărbătoarea de titlu a FCSB-ului: „Avem oxigen!” 17:30 Conducătorii lui Dinamo, făcuţi praf de o legendă a „câinilor”: „Eu am girat să vină aceşti oameni”! Reacţia lui Dănuţ Lupu 16:54 VideoCamelia Bălțoi prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari știri ale zilei de 26 aprilie 16:42 „Nu poţi să te dai în spectacol!” Florinel Coman a aflat cum e viaţa în Qatar: „Mâncare bună, plaje şi acces la orice” 16:27 Surpriză la FCSB! Jucătorul pe care Gigi Becali îl vrea în primul 11: „Va intra și va juca titular” 15:31 Ebru Bolat s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris! Va reprezenta România la iahting! 15:22 „Toată lumea așteaptă titlul!” Elias Charalambous, declarație în forță înainte de FCSB – Farul! 14:50 FRF a anunțat ce echipe au primit licența pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara 14:41 Reacția lui Gigi Becali, după ce a aflat că Risto Radunovic e pe lista lui CFR Cluj! Mesaj direct pentru vedeta de la FCSB Vezi toate știrile