Închide meniul

Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Mircea Lucescu nu l-a convocat pe Louis Munteanu: “Nu poţi să faci experimente!”

Publicat: 20 martie 2025, 23:29

Comentarii
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Mircea Lucescu nu l-a convocat pe Louis Munteanu: Nu poţi să faci experimente!

Ilie Dumitrescu, în timpul unui interviu/ Hepta

Ilie Dumitrescu a dat verdictul în polemica momentului din fotbalul românesc, după ce Mircea Lucescu a decis să nu îl convoace pe Louis Munteanu pentru “dubla” cu Bosnia şi San Marino. România – Bosnia va fi în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, de la ora 21:45.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ilie Dumitrescu e de părere că Mircea Lucescu a luat decizia cea bună şi că nu era timpul să se facă experimente la meciul cu Bosnia, primul din drumul României spre World Cupa 2026.

Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Mircea Lucescu nu l-a convocat pe Louis Munteanu

O să vină și rândul lui, dar îl înțeleg pe selecționer că nu poți în momentul ăsta să faci experimente”, a spus Ilie Dumitrescu la sport.ro.

Mircea Lucescu a dezvăluit motivul real pentru care nu l-a convocat pe Louis Munteanu

Mircea Lucescu a oferit explicaţii după ce nu l-a convocat pe golgheterul Ligii 1, Louis Munteanu, pentru dubla României din preliminariile World Cup 2026, cu Bosnia şi San Marino. Selecţionerul tricolorilor a criticat conducerea liderului CFR după ce Cristi Balaj şi Neluţu Varga au comentat pe seama decizei lui Il Luce. Mai mult, Lucescu a explicat şi de ce a luat decizia de a-l lăsa la România U21 pe atacantul de 22 de ani cotat la 2.2 milioane de euro.

„Dacă erau puțin mai atenți, ca să nu spun inteligenți, ar fi putut face o analiză, că eu am luat trei jucători, toți trei cu experiență. E primul meci, nu există timp de experiențe. Toți trei cu calitățile lor speciale.

Reclamă
Reclamă

Drăguș un jucător de viteză, Bîrligea un jucător de zona careului de 16 metri, iar Alibec e un jucător care pe finalul de meci mereu a ajutat echipa națională. E mai tehnic decât ceilalți și își poate pune în valoare această calitate.

Să aduci încă un jucător ca să.. mai ales că noi mai avem un alt obiectiv acela al echipei naționale de tineret, calificată.. în loc să țin un jucător pe margine, să stea, sau să aștepte câteva minute poate cu San Marino, prefer să joace contra Portugaliei, contra Olandei.

Sunt două meciuri foarte importante în pregătirea naționalei de tineret, dar și pentru mine să-i văd la ce nivel sunt. Nu e simplu să ai 20 de ani și să joci cu cei de 30, 32 de ani. Nu văd nici în echipa bosniei niciun jucător tânăr”, a spus Lucescu, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:50
Câți fani sunt așteptați la derby-ul FCSB – Dinamo. Mihai Stoica a oferit ultimele detalii
12:47
Românul celebru care a dezvăluit suma de bani cu care Gigi Becali l-a ajutat într-un moment critic al vieţii
12:19
Ce națională e favorită să câștige World Cup 2026, după tragerea la sorți a grupelor
12:15
LIVE VIDEOAl treilea antrenament din MP din Abu Dhabi e ACUM, în AntenaPLAY. Calificările, în direct și pe Antena 3 CNN (16:00)
12:00
Andrei Raţiu, votat de fani tricolorul lunii noiembrie şi al anului 2025: “O mândrie foarte mare”
11:47
VideoJurnal Antena Sport | Parada stelelor la tragerea la sorți a grupelor World Cup 2026
1 EXCLUSIVMircea Rednic, revenire senzaţională în Liga 1! Are contractul pe masă 2 VideoLando Norris l-a evitat în ultima secundă pe Verstappen: “Ce face omul ăsta? Era să ne lovim” 3 VIDEOTragerea la sorţi a grupelor World Cup 2026 | România a aflat cu cine poate juca. Cum arată toate grupele 4 România, victorie zdrobitoare la Campionatul Mondial. Tricolorele n-au avut milă de Senegal 5 S-a decis cine arbitrează confruntarea FCSB – Dinamo 6 Cum arată “grupa morţii” de la World Cup 2026 şi care sunt cele mai aşteptate dueluri
Citește și