De Ziua Naţională, cel mai bun marcator din istoria selecţionatei României, la egalitate cu Gică Hagi, a spus ce dorinţe are.
Adi Mutu, mesaj pentru români de 1 decembrie
"La mulţi ani! Nu doar românilor din România, dar şi celor de peste hotare", a transmis Mutu în exclusivitate pentru AS.ro.
Fostul atacant a calificat România U21 la Euro şi e gata să-l depăşească pe Mirel Rădoi, cel care a ajuns cu micii tricolori până în semifinalele ultimului turneu final.
"Bineînţeles că îmi doresc, nu o spun să mă aflu în treabă. Să jucam mai sus şi ar fi finala. Într-o zi, mi-aş dori să antrenez şi naţionala mare", a mai spus "Briliantul".
Mutu vrea să-l facă fotbalist de Juventus şi pe fiul Tiago.
"Îi place mingea, se joacă în fiecare zi cu mingea…ne jucăm. Dacă îi zic să lovească mingea cu piciorul drept, nu vrea, zice că îl doare", a glumit selecţionerul naţionalei de tineret.
Chef Mutu a lăsat-o pe mama lui să gătească ciolanul de 1 decembrie. Este singura mâncare românească la care nu se bagă în bucătărie.
"Orice mâncare îţi trece prin cap…peşte, carne, ciorbe, mâncărici de cartofi, varză călită, ce vrei tu…eu ştiu să fac", a ţinut să asigure Mutu.
- Adi Mutu şi-a stabilit priorităţile pentru 2020
- A refuzat să se mai ducă la CFR Cluj
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- România a coborât în clasamentul FIFA! Locul ocupat înaintea semifinalei barajului cu Turcia
- “Avem şanse mari” Ionel Dănciulescu, optimist înaintea barajului României cu Turcia! Ce a spus de Mircea Lucescu
- Edi Iordănescu deschide un război cu Mircea Lucescu. Atacuri pe subiectul Stanciu şi Răzvan Marin: “Au obținut o calificare”
- Edi Iordănescu, “săgeţi” către Mircea Lucescu: “Nu numai că nu am reușit locul 1, dar nu am prins nici locul 2”
- Basarab Panduru, avertisment dur pentru doi tricolori înainte de barajul cu Turcia: “S-ar putea să lipseşti în martie”
































