Vom avea viaţă grea! Islanda a dat-o "parte-n parte" cu Anglia. Nordicii au ratat un penalty în prelungiri

Antena Sport Publicat: 5 septembrie 2020, 18:35

Zuma Press / Jonathan Moscrop via Hepta

Birkir Bjarnason a ratat un penalty

Englezii s-au impus după ce în minutul 72 a rămas cu un jucător în minus, atunci când Kyle Walker a fost eliminat.

În minutul 90, a fost eliminat şi islandezul Ingason. Starul lui City, Raheem Sterling a marcat unicul gol al partidei din penalty. Finalul a fost dramatic, iar în minutul 90+3 Islanda a ratat o lovitură de pedeapsă prin Bjarnason.

Pentru Islanda urmează marţi, o nouă confruntare din Liga Naţiunilor, cu Belgia.

Meciul de baraj pentru Euro dintre reprezentativa islandeză şi România este programat în 8 octombrie, la Reykjavik.

18:16 Rafael Nadal, veşti proaste înaintea debutului de la Madrid! Participarea la Roland Garros, sub semnul întrebării 18:10 LIVE VIDEOLamia – PAOK 1-0 este acum în AntenaPLAY. Lovitură de teatru! Echipa lui Răzvan Lucescu a primit gol în minutul 45+4 17:59 Bogdan Lobonţ, „revoluţie” în primul 11 la Rapid! Jucătorul titularizat în premieră în acest sezon, pentru duelul cu Gică Hagi 17:55 Farul – Rapid LIVE TEXT (19:00). Duel „de foc” la Ovidiu pentru un loc în cupele europene. Echipe de start 17:43 Preşedintele Formula 1™, replică acidă pentru Max Verstappen şi Fernando Alonso: „E vorba despre respectul faţă de fani” 17:33 „E ceva ciudat la acest copil!” Motivul pentru care Ianis Hagi va merge la EURO 2024, deşi e rezervă la Alaves 17:11 Bayer Leverkusen aduce întăriri de la Real Madrid! Jucătorul dorit insistent de Xabi Alonso 17:02 „România are nevoie de un jucător ca el!” Costel Gâlcă, mesaj ferm despre şansele lui Alexandru Mitriţă de a merge la EURO 2024 16:43 Cum i s-au mărit şansele lui Alexandru Mitriţă să fie convocat la EURO 2024, după accidentarea lui Olimpiu Moruţan 16:37 „O discuţie foarte toxică!” Dan Şucu, anunţ ferm despre revenirea lui Marius Şumudică la Rapid Vezi toate știrile