Închide meniul

Edi Iordănescu, debut fără Nicolae Stanciu! Decizia luată de selecționer după ce mijlocașul român s-a transferat în China

Antena Sport Publicat: 28 februarie 2022, 15:16

Comentarii
Edi Iordănescu, debut fără Nicolae Stanciu! Decizia luată de selecționer după ce mijlocașul român s-a transferat în China

Captură frf.ro

Din câte se pare, Iordănescu a avut o discuție cu Stanciu și aceștia ar fi ajuns la concluzie că este mai bine pentru jucător să rămână în China, pentru a se adapta. Stanciu s-a transferat recent la Wuhan Three Towns. Din informațiile AS.ro, Edi Iordănescu va conta sută la sută pe Nicolae Stanciu la partidele oficiale. Acestea vor începe în luna iunie și vor fi transmise pe Antena 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nicușor nu iese din circuit, dar nu e ușor să vii. Diferență mare de fus orar. E greu. Vom apela la un anumit sistem de roatație. Poate să vină, să nu îl folosim în primul joc și să îl folosim în jocul doi, jocul, patru. Jocul trei, jocul patru. E nevoie de timp de reacomodare”, spunea, recent, Edi Iordănescu, într-un interviu pentru AS.ro.

Ajuns la 28 de ani, Nicolae Stanciu a decis să plece în China, acolo unde se va umple de bani. În jur de 3.000.000 de euro, pe an, va încasa mijlocașul român la Wuhan Three Towns.

Meciurile României se văd la Antena 1

Antena 1 este noua destinaţie pentru meciurile României din următorii 6 ani! Spectacolul va începe în luna iunie, atunci când tricolorii debutează în Nations League.

Antena 1 și platforma Antena Play vor difuza 40 din următoarele 60 de meciuri ale tricolorilor începând cu iunie 2022 până în 2028. Este pentru prima dată când o televiziune privată din România a semnat un parteneriat atât de lung cu UEFA pentru meciurile României.

Reclamă
Reclamă
  • 4 iunie 2022: Muntenegru – România (21:45)
  • 7 iunie 2022: Bosnia și Herțegovina – România (21:45)
  • 11 iunie 2022: România – Finlanda (21:45)
  • 14 iunie 2022: România – Muntenegru (21:45)
  • 23 septembrie 2022: Finlanda – România(21:45)
  • 26 septembrie 2022: România – Bosnia și Herțegovina (21:45)

Cele mai tari meciuri ale naționalei României vor fi în direct pe Antena 1. Edi Iordănescu are ca obiectiv clasarea pe unul dintre primele două locuri în grupă și calificarea selecționatei noastre la EURO 2024.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine a fost omul meciului în România - Austria 1-0?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:02
Ce i-a spus Ianis Hagi lui Alaba la finalul partidei. Jucătorul de la Real Madrid s-a conformat imediat
17:00
LIVE VIDEORomânia – Slovacia se joacă ACUM. Al doilea meci de la Campionatul European Echipe Seniori
16:54
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 13 octombrie
16:49
Profesionist desăvârșit! Ce a făcut Alex Chipciu a doua zi după România – Austria 1-0
16:41
Remarcaţii lui Gigi Becali, după România – Austria 1-0: “Fotbalist! Eu nu credeam”
16:35
Ilie Năstase trage un semnal de alarmă după victoria cu Austria: “N-am obținut nimic”
1 “Hoția secolului”. Naționala lui Kluivert a făcut scandal după ce a fost eliminată din cursa pentru Mondial 2 VIDEORomânia – Austria 1-0. Virgil Ghiţă, gol în minutul 90+5 din centrarea lui Hagi! Victorie dramatică a tricolorilor 3 Posibilele adversare ale României la barajul pentru World Cup 2026 după victoria cu Austria 4 Lovitura pe piaţa transferurilor încercată de Gigi Becali! Primul fotbalist care poate semna în iarnă cu FCSB 5 EXCLUSIVIanis Hagi, căpitan în România – Austria. Decizia luată de Mircea Lucescu înaintea meciului “de foc” din preliminarii 6 Istvan Kovacs, criticat dur în Albania după meciul plin de scandal cu Serbia: “De ce naiba?”
Citește și