Închide meniul
EXCLUSIV

Edi Iordănescu, la mare căutare după plecarea de la FCSB! De ce a refuzat oferta celor de la Al-Hazem și unde ar putea ajunge

Publicat: 3 decembrie 2021, 19:13 / Actualizat: 3 decembrie 2021, 20:16

Comentarii
Edi Iordănescu, la mare căutare după plecarea de la FCSB! De ce a refuzat oferta celor de la Al-Hazem și unde ar putea ajunge

Profimedia

Din informațiile AS.ro, Edi Iordănescu a refuzat 140.000 de euro pe lună, pentru el și staff-ul său, ceea ce înseamnă 1.680.000 de euro pe an. Un alt motiv pentru care Iordănescu ar fi refuzat oferta arabilor de la Al-Hazem și din cauza faptului că echipa se luptă la retrogradare. Din câte se pare, Costel Gâlcă va primi 1.080.000 de euro pe an, pentru el și staff-ul său.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Edi Iordănescu, dorit de Al Nasr

Din informațiile AS.ro, Iordănescu a refuzat oferta pentru că se află în negocieri avansate cu Al Nasr, unul dintre cele mai importante cluburi din Arabia Saudită. Pe lângă arabi, fiul lui Anghel Iordănescu mai este dorit și în Franța, dar se află și pe lista de posibili selecționeri a lui Răzvan Burleanu.

Momentan, fostul tehnician nu se grăbește să semneze cu un club, așteptând pauza competițională. Edi Iordănescu a decis să plece de la FCSB după o serie de rezultate foarte bune. Acesta, ca și Costel Galcă, de altfel, a refuzat implicarea la echipă a lui Gigi Becali.

Înainte de a semna cu FCSB, Edi Iordănescu a luat campionatul cu CFR Cluj. Deşi avea opt victorii şi un egal în ultimele 9 meciuri, antrenorul a decis să plece după ce a fost criticat dur de patron. Acesta s-a văzut nevoit să părăsească formația de pe locul doi în urma unui schimb de mesaje cu Gigi Becali.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica Inter în optimile Ligii Campionilor, după 1-3 în tur cu Bodo/Glimt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:00
Ce au arătat ultimele teste din Bahrain? Analiza lui Adrian Georgescu
23:42 21 feb.
Victor Angelescu, replică la videoul cu câinele care adulmecă o pană: “Nu au avut cea mai bună strategie”
23:19 21 feb.
Costel Gâlcă, după ce Rapid este matematic în play-off: “Era important pentru noi să câştigăm”
23:12 21 feb.
Marian Aioani nu a fost recuperat 100% pentru Rapid – Dinamo: “Trebuia să riscăm”. Ce a spus despre bulgărele de zăpadă
23:05 21 feb.
Kopic a anunţat ultimul transfer al lui Dinamo, după eşecul cu Rapid: “Va veni!”
22:57 21 feb.
VideoFanii lui Braga au oprit meciul cu Guimaraes cu torţe şi artificii! Scene incredibile în Liga Portugal
1 Cât a durat povestea de dragoste dintre Ion Ţiriac jr. şi Sorana Cîrstea. Ce se ştie despre despărţirea lor 2 Jucătorul care e OUT de la FCSB pentru meciul cu Metaloglobus. Anunțul lui Mihai Stoica: „Nu ne putem opune” 3 FotoUn fost jucător de la FCSB, relaţie cu o ispită de la Insula Iubirii 4 Ion Ţiriac jr. şi Sorana Cîrstea s-au despărţit 5 Dennis Man, aproape să scrie istorie la PSV. Borna impresionantă pe care o poate atinge românul 6 Ionel Ganea, afacere în memoria fiului decedat
Citește și