Emiliano Martinez a lovit o cameră TV la finalul meciului Columbia – Argentina 2-1. Autor al unor intervenţii spectaculoase în meciul disputat la Barranquilla, dar nu a putut evita eşecul campioanei mondiale.
Argentina şi-a încheiat seria de 12 victorii pe terenul Columbiei, dar rămâne cu mai multe trofee câştigate în ultimii cinci ani (4) decât eşecuri înregistrate (3). Totuşi, acest lucru nu l-a relaxat pe Dibu Martinez.
Emiliano Martinez a lovit o cameră TV la finalul meciului Columbia – Argentina 2-1
Cunoscut ca un portar controversat, acesta a lovit o cameră TV, la finalul meciului, când jucătorii se aflau încă pe teren. Cel mai probabil, pentru acest gest el va fi amendat.
Emiliano Martinez bad attitude after losing the Game 🙄👀#Colombia 🇨🇴 #WorldCupQualifiers #Argentina 🇦🇷 pic.twitter.com/uIhrwpoO4Y
— Soccer CLICKS (@SoccersCLICKS) September 10, 2024
Argentinienii au fost nemulţumiţi la finalul meciului şi şi-au acuzat rivalii că ar fi refuzat jocul, după penalty-ul de 2-1 transformat de James Rodriguez, în minutul 60. Mosquera a deschis scorul pentru gazde (25) şi Gonzalez a egalat pentru Pume (48).
“Dacă voi vorbi, lumea va spune că nu ştim să pierdem. Voi felicita Columbia. Ce m-a deranjat este faptul că nu s-a mai jucat aproape nimic după golul de 2-1, meciul a fost întrerupt constant.
Câteodată, lucrurile merg cum ne dorim, altădată nu se întâmplă asta. Trebuie să lăsăm capul jos şi să continuăm. Cred că am făcut un meci bun, ţinând cont de circumstanţe. Am fi putut chiar şi să câştigăm”, a spus Lionel Scaloni după meci.
Argentina, fără Lionel Messi
Lionel Messi nu a făcut parte din selecţionata albicelestă pentru meciurile cu echipele naţionale din Chile (3-0) şi Columbia, din preliminariile Cupei Mondiale 2026.
Lionel Messi este accidentat şi nu a apărut pe lista jucătorilor selecţionaţi de Lionel Scaloni pentru primele două meciuri din calificările Cupei Mondiale 2026. Messi nu este încă recuperat după accidentarea suferită la gleznă în finala Copei America, disputată împotriva Columbiei.
- FCSB ajunge la Comisia de Disciplină. Gigi Becali a numit antrenor preparatorul fizic de la echipă!
- Nou antrenor în Liga 1. Mutarea va fi oficializată la final de sezon
- Mihai Stoica a nominalizat cel mai bun jucător al sezonului din Liga 1: „Nici nu-l știam”
- La World Cup, ca la Super Bowl! Marea finală poate avea pauză între reprize mai mare de 15 minute
- Legendarul Francesco Totti, cuvinte mari la adresa lui Cristi Chivu: „Și-a dovedit valoarea”


































